Wpis z mikrobloga

Ludzie tak bardzo przyzwyczaili sie do niewolnictwa w pracy, ze nawet wydaje im sie ze to normalne tracić po 9-10h(z dojazdami) od poniedzialku do piątku. Gdzie po robocie przychodzisz zmęczony, zrobisz sobie zarcie, odpoczniesz i dnia nie ma.

Potem przychodzi wolna sobota, jedyny dzien w ktorym sie cieszysz zyciem, a pozniej niedziele i po południu już myslisz "jutro znowu do roboty" i tak życie mija..

#przemyslenia
  • 211
  • Odpowiedz
@essos: Stary, nikt do tego nie zmusza. Ja prawie nigdy nie pracowałem całego etatu, nawet gdy jeszcze nic nie umiałem, nie miałem doświadczenia i imałem się gównoprac na studiach. Wyjątkiem były jakieś ~3 miesięcy wiele lat temu, kiedy zbierałem na komputer i dośc drogie, jak na mnie wtedy, wakacje, kiedy robiłem 8h przez 6 dni w tygodniu, ale cóż, nie każdy ma bogatych rodziców, którzy wszystko kupią. Jak się czegoś nauczysz
  • Odpowiedz
@Tehnikolor: @essos: Gdyby nie pandemia i wojna bylibyśmy krok bliżej od zmniejszenia godzin etatu. Niestety wróciliśmy do punktu wyjścia i znowu to jest temat tabu bo na horyzoncie kryzys.

Zmiana na 36 h byłaby już kosmosem. Wtedy przy 8h pracy/dzień mamy dodatkowe 2 dni w miesiącu wolne - 24 dni w roku - na swoje sprawy poza urlopem.
  • Odpowiedz
@essos: Z jednej strony szanuję ich bardziej niż leserów na 500+ i rozszczeniowe osoby, które uważają, że im się coś należy za sam fakt bycia, w drugiej kultura #!$%@? to drugie spektrum #!$%@? i obie skrajności są złe.
  • Odpowiedz
@konsul543: A to już w ogóle jest najbardziej obrzydliwą formą niewolnictwa zazwyczaj dlatego że niczego się nie nauczysz bo każdy ma cię w dupsku, dostajesz zawsze najgorszą robotę której etatowi pracownicy nie chcą robić a koniec końców co najwyżej możesz dostać uścisk dłoni od janusza.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@essos: A jeszcze 2000 lat temu niektórzy latali z dzidą lub łukiem za jeleniem, żeby w ogóle coś zjeść i przeżyć. Jest jeszcze trochę ludzi co nadal tak żyje. ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
@essos: Problemem większości takich malkontentów jest to, że chcielibyście pracować mało, ale utrzymać współczesny poziom życia.
Kto Ci broni pracować tyle co kiedyś zbieracz łowca?
Tylko #!$%@? z domu TV, konsole, telefon, lodówkę, zmywarkę, pralkę, słuchawki, czytnik e-booków, odkurzacz, jedz codziennie ziemniaki i jabłka, chodź w jednych ciuchach i nie jeździj nigdzie na wakacje.
  • Odpowiedz
@mirkax
Pytanie na ile można coś zmienić. Myślisz, że to co mamy obecnie to efekt dobrego serca bogaczy i przelanej krwi klasy robotniczej? Minimalne pewnie tak, ale bardziej rozwoju technologii, a co za tym idzie też potrzeby posiadania bardziej wykwalifikowanych pracowników w lepszej kondycji.
Zmiana na lepsze może przyjdzie gdy faktycznie zauważą, że lepiej by pracownik pracował 4 razy w tygodniu po 6 godzin zamiast 40.
Nie oszukujmy się jednak, że dotyczyć
  • Odpowiedz