Wpis z mikrobloga

Wróciłem na siłownię, ale mam realną możliwość na treningi 2 razy w tygodniu. Jaki plan byście polecili? Moim celem jest tylko utrzymanie zdrowej sylwetki, może nabranie kilku kg mięśni, żadnych wyczynów.
Póki co robię tak:

Trening 1:
Wyciskanie na ławce płaskiej sztangi - 4 serie
Wyciskanie sztangielek na ławce skos dodatni - 4 serie
Rozpiętki na ławce płaskiej - 4 serie
Triceps - franzuzy - 4 serie
Triceps - wyciąg górny oburącz - 4 serie
Wyciskanie sztangielek siedząc na barki - 4 serie
Unoszenie ramion na bok (barki) - 4 serie
Brzuch - 3 serie

Trening 2:
Wiosłowanie sztangą podchwytem - 4 serie
Ściąganie drążka górnego do klatki piersiowej (wyciąg) - 4 serie
Przyciąganie liny na siedząco do brzucha wąskim chwytem (na plecy) - 4 serie
Biceps - uginanie ramion ze sztangielką na modlitewniku - 4 serie
Wyciąg dolny na biceps - 4 serie
Ściąganie wyciągu górnego do szyi (tył barków) - 4 serie
Losowe ćwiczenie na barki - 4 serie
Brzuch - 3 serie

Treningi wydają się już wystarczająco długie, a powoli chciałbym jeszcze nogi w to wpleść. Może ma ktoś jakieś sprawdzone treningi na 2 dni w tygodniu, które przyniosły jakieś efekty?

#silownia #trenujzwykopem #kulturystyka #trening
  • 7
Wróciłem na siłownię, ale mam realną możliwość na treningi 2 razy w tygodniu. Jaki plan byście polecili?


@SiemaNagor: Z tego planu co rozpisałeś to gówno będzie po pierwszej kontuzji.

Jeśli wracasz to przypomnij sobie jak co się robi na maszynach, odseparowany, bezpieczny ruch.
Wróci właściwa pamięć mięśniowa, koordynacja i kontrola to sobie zmodyfikujesz.
Ćwiczenia z wolnymi ciężarami zostaw sobie na później.

To nie wstyd cisnąć na maszynie.
@xer78 moze nieprecyzyjnie sie wyrazilem, miesiac robilem juz FBW glownie na maszynach, wczesniej staz na silowni spory, sylwetka tez byla bardzo dobra, ale nigdy nie trenowalem tylko dwa razy w tygodniu
moze nieprecyzyjnie sie wyrazilem, miesiac robilem juz FBW glownie na maszynach, wczesniej staz na silowni spory, sylwetka tez byla bardzo dobra, ale nigdy nie trenowalem tylko dwa razy w tygodniu


@SiemaNagor: No to w takim razie powodzenia i przyrostów.
nic nie dzialalo tak dobrze jak ciezki split


@SiemaNagor: Dla mnie najlepsze były superserie na przeciwstawne partie. Beta-alanina albo przedtreningówka i jazda. Szybka i potężna pompa. Też niedawno wróciłem. Okupuję maszyny i hantle. Sztangi nie ruszam z wyjątkiem tej co mam w garażu.