Wpis z mikrobloga

Cześć. Czy są na wykopie osoby które korzystały z wizy work and travel w Australii?
Otóż ciekawi mnie jak wyglądają te formalności dotyczące pieniędzy ( 5000 AUD + kasa na bilet= ok. 20 000 PLN), czy można to załatwić w inny sposób.
I jeszcze chciałbym się zapytać czy można w ten sposób dostać pracę w przemyśle ciężkim (np. stocznia)? Czy łatwo znalazłbym prace jako monter rurociągów.

#australia #emigracja #offshore
  • 11
@KubbaTrix: ogólnie na Working Holiday jest dość ciężko znaleźć coś bardziej ambitnego. Wynika to z faktu, że masz limit pracy do 6 miesięcy u jednego pracodawcy. Oczywiście nie twierdzę, że się nie uda, ale jest to utrudnione. Polskie wykształcenie można sobie w buty wsadzić jednym słowem. Bys musiał robić nostryfikację dyplomu, jeśli dobrze pamiętam. Bardziej by pomogło doświadczenie w branży, najlepiej lokalne, ale z Polski też ujdzie.
@KubbaTrix: z doświadczenia powiem Ci, że w ogóle na to nie patrzą, nie słyszałem aby komukolwiek to kontrolowali. W wymogach dawniej pisali że można też mieć fizycznie kartę kredytową zamiast tego co piszesz. Oczywiście również tego nikt nie sprawdzał.

Jeśli chodzi o pracę to jeśli masz doświadczenie i znasz język to bez problemu znajdziesz zatrudnienie. Szukaj pod pipefitter, itp. Dobrze jest po przyjezdzie wyrobic sobie od razu WhiteCard zeby miec chociaż