Wpis z mikrobloga

1547 + 1 = 1548

Tytuł: Mężczyźni bez kobiet
Autor: Haruki Murakami
Gatunek: literatura piękna
Ocena: ★★★★★
ISBN: 9788328700918
Tłumacz: Anna Zielińska-Elliott
Wydawnictwo: Muza
Liczba stron: 320
Moje drugie starcie z panem Murakamim, tym razem na remis.
Mamy tutaj zbiór krótkich opowiadań, każde traktujące o relacjach męsko-damskich, w tym Drive my car, na podstawie którego powstał nagrodzony oscarem film, tegoroczny najlepszy nieangielskojęzyczny. Ekranizacja mnie zmęczyła swoją długością i powolną akcją oraz typową dla Japończyków skłonnością do zdecydowanie ze długich ujęć, niczym z jakiegoś anime. Ogólnie czułem się, jakbym oglądał anime. Dobra, wracając do opowiadania: jest średnie, zbyt krótkie, by oprzeć na nim cały film, więc to raczej tylko zarys. Scenarzysta je znacznie rozbudował na potrzeby filmu.

Kolejne dwa opowiadania były wciągające i nietypowe, je cenię najwyżej. Niestety w reszcie tekstów pojawiło się znacznie więcej tego, co mnie brzydziło we Wszystkie boże dzieci tańczą, czyli koncentracja na seksie, a konkretnie penisach, fiutach, workach z jądrami i erekcjach. Teraz już wiem, że to jego obsesja.

W mojej bibliotece osiedlowej jest cały regał Murakamiego i będę czytał kolejne, może wreszcie trafię na jakieś przystępne, w końcu krytycy mówią, że to czołowy japoński literata, a oni się nie mogą mylić, w końcu byli na studiach.

Wpis dodany za pomocą tego skryptu

#bookmeter #literaturapieknabookmeter
DerMirker - 1547 + 1 = 1548

Tytuł: Mężczyźni bez kobiet
Autor: Haruki Murakami
Gatun...

źródło: comment_1652170165wWXsozOES3PKrtDkULpj8G.jpg

Pobierz
  • 1
Informacje nt. książki z tagu #bookmeter:

Średnia ocena z Wykopu: ★★★★★★★ (6.3 / 10) (8 recenzji)
Następne podsumowanie tagu: 2022-06-01 00:00 tag z historią podsumowań »
Kategoria książki: literatura, poeci, gatunki
Gatunek książki: zbiór opowiadań

Ostatnie recenzje tej książki:
1\. 2021-07-21 - Użytkownik George_Stark ocenił na: ★★★★★★★★★ (9.0 / 10) - Wpis »
2\. 2021-01-24 - Użytkownik FormalinK ocenił na: ★★★★★★★ (7.0 / 10)