Wpis z mikrobloga

@Ulyssos:
W tym roku pozmieniali, wcześniej liczył się tylko jeden przedmiot a teraz suma dwóch. Podstawa matma x1, a rozszerzenie fiz, mat, inf x2. Czyli np. roz matma i fizyka, więc można zdobyć max 400p.
  • 1
@szymon465 Pewnie na większość Uniwerków, ale zobacz, czy nie musisz mieć oceny z podstawowego, albo rozszerzonego angielskiego i do tego matma podstawa albo rozszerzenie (tam gdzie ci wychodzi po przeliczeniu więcej punktów). Ehhh wspaniały 2016 rok, progi były śmiesznie niskie na dzienne, a teraz to trzeba się starać.
@manny24:
A uniwerki srerki, tylko polibuda ( ͡° ͜ʖ ͡°)
No właśnie tak patrzę na progi na PK z tamtego okresu i faktycznie były niższe. A poziom matury był przecież praktycznie identyczny. To dlatego, że informatyka zaczęła przyciągać więcej ludzi?
Ehhh, było się urodzić 6 lat wcześniej
@mlodyernest: Na większość jeśli nie na wszystkie. Patrząc na Katowice, gdzie studiuje miałem wyniki z dwóch matur podstawowych 48% i 78% (nie chwalę sie, bo nie ma czym :/) dostałem się na dzienne studia na Polibudzie i na Uniwerku Ekonomicznym na kierunku, który był pare lat wcześniej zamawiany. Próg był na poziomie 70 punktów na 200 jak ja tam szedłem (na Polibudzie jeszcze mniej), a w czasie reformy Gowina skoczył prawie
@szymon465: Może elektrotechnika? Zawsze były niskie progi, ogólnie kierunek bardzo ogólny, mało konkretny ale przez to o wiele łatwiejszy od prestiżowej informatyki, musisz na nim sam wiedzieć czego chcesz, możesz się kierunkować na automatykę przemysłową coś tam pokodujesz w C, będziesz miał ogólne pojęcie o elektryce, elektronice. Co ważne ukończenie kierunku daje ci możliwość uzyskania uprawnień budowlanych w zakresie instalacji i sieci elektrycznych.
Choć wiadomo nie ma co porównywać do lekarskiego,