Wpis z mikrobloga

Imo najbardziej męcząca grupą wiekową są maturzyści. Zawsze ten sam scenariusz:
- walenie konia pod to jak to łatwo jest zdać maturę. Będzie 90% z rozszerzeń mówię ci typie. Jak ktoś nie umie na tyle zdać to debil
- nic się nie uczyłem i celuje: nazwa prestiżowego kierunku
- walenie konia pod prestiżowe liceum
- wyimaginowane zarobki po prestiżowym kierunku. Typie mówię ci będę lekarzem i zarobie 40 k zaraz po studiach mówię ci. Typie 15 k to się dostaje na 4 roku studiów w korpo mówie ci
- 3 języki obce? Człowieku ja już umiem 4 języki na C1
- w ogóle polska matura jest dla plebsu tylko maturą międzynarodowa ( ͡° ͜ʖ ͡°)-
- w wieku 25 lat będę już kosił duży hajs i miał własne mieszkanie
- tylko na: nazwa prestiżowego kierunku na który akurat idzie maturzysta: człowiek mus się uczyć

Mija rok pojawia się
- o boże o k#rwa

Nadchodza 25 urodziny nadchodzi płacz, depresja i średnia krajowa XD

Nadchodzą 30 urodziny zostaje już tylko płacz

I tak to się żyje z tymi maturzystami ( ͡ ͜ʖ ͡) #matura #studbaza #matura2022
  • 20
@mlodyernest: Rok na stażach podczas licencjatu, średnie wynagrodzenie na wejście, umowa o prace - bez żadnych umiejętności (pracodawca w ofercie podkreśla, że wszystkiego nauczy). mam 22 lata i ta srednia to według mnie spoko starting point, jeszcze <26 rż to bez podateczku ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@cyberpunkowygeralt: analityk w banku inwestycyjnym - tak teraz myślę, że skłamałem z tym kompletnym brakiem umiejętności - jedyne "umiejętności" to Excel, ale nie trzeba umieć VBA i dosłownie podstawowa wiedza z zakresu rynków finansowych (akcja/obligacja co to jes XD). Uniwersytet Ekonomiczny, kończę własnie pisać licencjat. Warto w sumie zaznaczyć, że dla "ekonomistów" jest tyle ofert pracy, że głowa mała (szczególnie w Warszawie, natomiast ja w stolicy nie pracuję). Programowania nie tknąłem.
@szynszyla2018 Niektórym nie przechodzi, znam ludzi nakarmionych tymi bzdurami poprawiających maturę 4 rok z rzędu, by dostać się na jakiś "prestiżowy" kierunek medyczny xD Siedzą w domu ze starymi i pracują na pół etetu w jakichś żabkach. Zmarnować tyle czasu przez bajki o zarobkach po studiach xD