Wpis z mikrobloga

#gotujzwykopem
gotujące Mirki mam pytanie :
Doprawiacie jakoś mięso na hamburgery ?
Zawsze robiłem tak ,że mieliłem mięcho , formowałem kotlety i dopiero przed położeniem na grilla posypywałem solą i pieprzem.
Teraz nie wiem czy to było ok czy nie i chcę spróbować zrobić tak :
po mieleniu całe mięcho ( ok. 1 kg antrykotu ) chcę wymieszać z łyżeczką pieprzu i dużą łyżką sosu worcestershire.
Solenie dopiero po wrzuceniu na grilla.

Co sądzicie ? Będzie ok ?
Czy ewentualnie zamiast tego sosu dać czegoś innego ,np. musztardy ?
  • 14
  • Odpowiedz
smash burger


@makeDoise: robię "zwykłego" burgera , kotlet ma 15-20mm wysokości i piekę go na grillu z tefala ,który sam dobiera temperaturę i czas (i działa to dobrze).
  • Odpowiedz
@OlekBB: No to się pobaw. Ja czasami daje do mięcha cebulę, ogórki kiszone, szczypiorki, ser. Zależy jakie nastawienie do kombinowania. Jak chcesz trochę inspiracji to polecam Guga Foods na YT ;)
  • Odpowiedz
@OlekBB: worcester dwie łyżki, tabasco jedna łyżka, meksykańska - dwie kopczaste łyżeczki

meksykańskiej można dać wedle uznania ile chcesz ale z worcesterem uważaj żeby za bardzo nie rozwodnić mięsa, tabasco aż takie płynne nie jest
  • Odpowiedz
A jakby pocięte mięso przed wrzuceniem do maszynki natrzeć przyprawami i dopiero przepuścić przez tryby?


@moll: @Limonene: Zależy jakie przyprawy. Jeżeli sól to kiepsko, bo sól też wpływa na teksturę. Działa na mięso jak klej i burger zamiast być przyjemnie kruchy też będzie bardziej zwarty.
  • Odpowiedz