Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
kupuję pierwszy jednoślad i będzie to skuter 50 ccm dlatego piszę z anonimowych bo troszku siara. putanie mam następujące - czemu w ogłoszeniach na olx częstokroć pojawiają się ogłoszenia: "Przedam skuter z cylindrem 80 ccm zarejestrowani jako 50 ccm"? Przecież to jawne przyznawane sie do przedaży pojazdu z dokumentami, które nie są zgodne ze stan faktyczny. Czemu policja się nie zainteresowana takimi ogłoszeniami? Chciałbym kupić jakiś skuter, ale boję się że nieuczciwy przedawca zaprzeda mi skuter z cylindrem 80 ccm zarejestrowny jako 50 ccm a potemu jak będę miał odpłukać wypadek to na badaniach powypadkowych prokurator uzna że poruszałem się bez ważnego dowodu rejestracyjny, bo w dowodzie byłaby inna pojemność skokowa. Przejmować się takimi duperele czy kupić i o tym nawet nie myśleć ?
#motocykle #prawo #skutery

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62782a77b2e4a3f18943bf52
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 16
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Dlatego ze policja ma to w dupie a fizycznie na przeglądzie czy kontroli policyjnej nie da sie tego sprawdzić. Każdy wie ze prawo tutaj jest bez sensu a 50ccm ledwie z miejsca rusza. Także spokojnie.
Przypał będzie jak cię złapią na radar gdzie zamiast 45 km/h będzie 60-70 km/h
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: Nie wiem czy w Polsce też tak jest, ale w Holandii policja ma przenośne rolki do sprawdzania mocy skuterow. Czasem robią akcje że stoją cały dzień na jakimś odcinku i zatrzymują wszystkich do kontroli mocy.
  • Odpowiedz
. Czemu policja się nie zainteresowana takimi ogłoszeniami?


@AnonimoweMirkoWyznania: bo musisz to zgłosić w ciągu 30 dni, a tego nigdy nie udowodnisz.

na badaniach powypadkowych prokurator uzna że poruszałem się bez ważnego dowodu rejestracyjny, bo w dowodzie byłaby inna pojemność skokowa


@AnonimoweMirkoWyznania: typie, za dużo CSI się naoglądałeś. Nikogo to nie będzie interesowało pod kątem tego co się zgadza w papierach. Najwyżej w kwestii uprawnień - tu faktycznie
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Pojemność silnika się zmienia dla lepszych osiągów, nikt nie zmierzy pojemności silnika szczególnie w dwusuwie, gdzie masz cały czas otwarte kanały, jedyne co moze Policja to zabrać ci dowód jesli będziesz jechał szybciej niż według prawa może osiągnąć taki motorower zarejestrowany na 50cm, bo pojemność silnika to nie wszystko.

Generalnie wyższa pojemność to zaleta, a nie wada
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@FeyNiX:

Przypał będzie jak cię złapią na radar gdzie zamiast 45 km/h będzie 60-70 km/h


Żaden przypał, skuter ma ograniczać moc powyżej 45, a nie hamować. Po prostu z górki jechałeś ;)
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: xD Tak i jeszcze wyślą próbki kału do badań żeby zobaczyć czy też w normie. Policja ma gdzieś w mniejszych miastach nawet to czy masz uprawnienia. Mnóstwo ludzi lata na 50 tkach bez uprawnień chociażby z tych młodszych bo dawniej to każdy kto skończył 18 miał uprawnienia na motorower. Sam jeżdżę na rowerze który jest nieco szybszy niż taki skuter. Kilka razy mijana już była policja i nic. Nawet
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: nie musisz się bać 80 nikt tego nie sprawdza a vmax to 80 km/h. Jedynie choć nigdy nie czytałem i nie słyszałem może gdybyś kogoś zabił to biegły sądowy powołany przez prokuraturę ewentualnie może rozebrać twój silnik i pomierzyć pojemność.
Przy normalnych wypadkach i stłuczkach nic takiego nie będzie miało miejsca.
Zresztą po stłuczce/wypadku na własny koszt twój pojazd jest odholow tam gdzie chcesz a w domu ściągniesz sobie
  • Odpowiedz
@Snurq: Miałem takiego #!$%@?, przerobiony na 80ccm z jakimś lepszym wariatorem to lekko leciał 55-60 km/h na prostej. Znajomy miał trochę lepszy Derbi dwusuwowy to do 70 km/h leciał
  • Odpowiedz