Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@xdrcftvgy: średni okres spłaty hipoteki w Chlewie obsranym gównem wynosi 13 lat wiec nie jest to aż taka duża różnica.

@mleki: no to mam rację bo pewnie z piec lat spłacania to odsetki
  • Odpowiedz
@bury256:przecież mi o to chodzi, nie mam ani złotówki, chce żeby Polak poczuł głód, żeby to się rozjabelo, inaczej PiS nie przestanie rządzić. Musi być reset. Im gorzej tym lepiej. O mnie się nie martw, mam dobry zawód to. To Polacy wybrali.
  • Odpowiedz
@xdrcftvgy: Wszyscy co maja oszczędności i #!$%@? z nimi robią, to debile :) mając 200 k i nie mieć pomysłu jak pomnożyć pieniądze żeby było 400 k w 2 lata. I ci wielce oszczędzający którzy tracą na tym ze ja tez mam takie oszczędności a dodatkowo dom w kredycie na życie, i oszczędności zarabiają na dom z palcem w dupie, to ja jestem #!$%@? :)
  • Odpowiedz
@koniecswiatajestbliski: Tak jakby wszyscy oszczędzali i nie było by kredytu, nie było by obrotu pieniądza a inwestycje były by robione przez bogaczy i grupy kapitałowe, to byśmy żarli gruz i mieszkali w lepiankach a Polska by rządziła najbogatsza grupa 1000 osób. Ci którzy poerwsi się nachapali. A i gdyby wszyscy oszczędzali to nie było by tylu dóbr luxusowych i gospodarki by się tak nie rozwinęły. Bo po co się męczyć.
  • Odpowiedz
@xdrcftvgy: :) ja nie drukuje, podam ci przepis który działał 5 lat temu. Teraz nie jest to opłacalne. Bo się narobiło firm i już nie jest kolorowo. Audi a5 w stanach ściągałeś do polski za 50k, sprzedawałeś za 70-80k. Co miesiąc wystarczy ze ściągniesz jedno… tylko trzeba się przy tym #!$%@?. Teraz są inne produkty za które w jednym kraju płaca mniej a w innym więcej. Cześć ludzi zaczęło nawet kupować
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@zenon_z_chorzowa1: analiza wsteczna zawsze skuteczna, też mogłem na kupić w 2020 stali żebrowanej cały magazyn i teraz sprzedać. Daj coś co zyska w przyszłości, w takim otoczeniu nawet złoto nie jest pewniakiem.
  • Odpowiedz
@xdrcftvgy: niestety zarabiam na tym ze zbieram małe grupy kapitałowe, które są w stanie podjąć niewielkie ryzyko, to nie analiza wsteczna a to co robiliśmy z chłopakami 5 lat temu. Teraz robimy coś innego, niestety nie opłaca rozdawać takich pomysłów na prawo i lewo za darmo. Jest wiele osób które opisują podobne działania tutaj na wykopie, ale większość ich wyśmiewa i pisze ze z tego nie ma pieniędzy :) taka wiedza
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@zenon_z_chorzowa1: czyli udało się podjąłeś pięć lat temu ryzyko sprowadzania aut z USA i się udało dziś już nie jest tak kolorowo, niestety w życiu pewne są tylko dwie rzeczy, nawet jeżeli czymś handlujesz to wątpię byś miał 100% pewność że sprzedasz to drożej niż kupiłeś. Zawsze bierzesz ryzyko załamania na rynkach, spadków cen, surowców no tego że możesz na tym też stracić. Nie ma pewnego biznesu a takiego który daje
  • Odpowiedz
@xdrcftvgy: Oczywiście ze nie ma pewnego, ważne aby straty były mniejsze od zysków:) raz #!$%@? 50k innym razem zarobisz 200k. Mądrzejsi ode mnie i starsi powiedzieli mi kiedyś ze łatwiej z miliona zrobić dwa, niż z 20 zł, 40. Nie chce się skupiać na tych sposobach. Chciałem tylko wrzucić do dyskusji ze ktoś kto ma oszczędzone 200 k i nic z tym nie robi jest głupszy od tego co ma kredyt
  • Odpowiedz
@GratisLPG: Ktoś mi kiedyś powiedział, że jak nie możesz sobie pozwolić na odłożenie 500 zł bez uszczerbku na podstawowych potrzebach dnia codziennego...to lepiej nie oszczędzaj bo to sensu nie ma.
  • Odpowiedz