Wpis z mikrobloga

  • 975
#ukraina wraca czlowiek Uberem z ukrainskim kierowca, rozmawiamy, okazuje sie, ze gosc jest z Charkowa, na poczatku roku za zarobione pieniadze w Polsce kupil mieszkanie w swoim miescie. Dzis tego terenu nie ma, zabito mu tez prawie 20 kolegow. Ja #!$%@? ()
  • 43
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@thruster: tzn ja rozumiem, że pierwsza zasada internetu to nie ufać nieznajomym, ale akurat w tej historii nie ma nic nieprawdopodobnego i brzmi jak los, który mógł spotkać połowę Ukraińców, którzy zarabiali w Polsce przed wojną
  • Odpowiedz
i gość ma do wyboru:

- wrócić do rodzinnego miasta, gdzie nie ma mieszkania i znajomych

- zostać w obcym kraju, gdzie nie ma mieszkania i znajomych

¯_(ツ)_/¯


@inko-gnito: w dorosłym życiu znajomi są niepotrzebni. Zresztą ,,znajomy" do chlania, to nie ktoś znajomy
  • Odpowiedz
i gość ma do wyboru:

- wrócić do rodzinnego miasta, gdzie nie ma mieszkania i znajomych

- zostać w obcym kraju, gdzie nie ma mieszkania i znajomych


@inko-gnito: nie dopisałeś ważnych konkluzji:
- wrócić i móc zostać rannym/zginąć:
- zostać i stać się przestępcą/ dezerterem...
  • Odpowiedz
pisałem z założeniem, że wojna się skończyła.


@inko-gnito: ale to jak postąpi teraz, wpłynie na jego decyzję po wojnie - jeśli podlega pod ukraińską mobilizację, to powrót po wojnie na Ukrainę będzie, bez amnestii, równoznaczny z długoletnim więzieniem.
  • Odpowiedz
@Dymass mój znajomy miał w kwietniu kupować mieszkanie w Winnicy, zamiast tego ściągnął żonę i córkę do Norwegii, córka właśnie poszła do szkoły, ale nadal myślą że może niedługo wrócą na Ukrainę, ogólnie dużo ludzi nawet z Norwegii wróciło.
  • Odpowiedz
@thruster: to ja Ci opowiem inna historie trochę bardziej przyziemną... Gosc z Ukrainy pracuje jako ochroniarz a żona sprząta mają mieszkania na Ukrainie ale co z tego jak i tak zainteresowanie najmem jest zerowe
  • Odpowiedz
Nie mówię, że to nie prawda. Po prostu ludzie są zdolni kłamstw


@korin_: szur detected. Tak można powiedzieć o każdej historii. Brazylia zdobyła mistrzostwo świata na mundialu w 2002 roku, a Ronaldo strzelił dwa gole? Nie mówię, że tak nie było, ale wiesz, to równie dobrze mogła być mistyfikacja. Ludzie są zdolni do kłamstw.
  • Odpowiedz