Wpis z mikrobloga

Witam pytongowców!

Dziekuje za nakierowanie mnie na rozwiązanie mojego ostatniego problemu :)

Niestety mam kolejne pytanie - w jaki sposób mogę wyłączyć javascript na stronie używając selenium?

Myślałem nawet o połączeniu scrapy z selenium - bez js'a potrzebuje sprawdzić jedną wartość, jeśli jest zmiana z x na y to ma dopiero wtedy selenium wykonać swoją robotę. Zależy mi oczywiście na szybkości działaniu (to sprawdzanie).
Może scrapy to dobry pomysł ale nie wiem jak to jeszcze pożenić, w programowaniu siedze dopiero 4 dzień ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Paczalem u wujka jednakże same jakieś stare odpowiedzi (które już nie działają niestety).

Btw korzystam z chrome webdrajvera

Dzięki Andrieju za pomoc!

#python #selenium #scrapy
  • 8
  • Odpowiedz
@emitar: Nope, tu trzeba pokombinować z requestem, bs jest tylko od manipulacji danymi, nie od polaczenia z serwerem. Niestety tez miałem ten problem i go nie rozwiązałem także taktycznie zerknę czy ktoś go potrafi tu rozwiązać
  • Odpowiedz
@Elkoss: oo nie wiedziałem ze tak można. Przetestuje. Zależy mi na tym żeby selenium bez js'a sprawdzał jakąś wartość -- jeśli się zmieni z x na y to wtedy odświeża stronę juz z js i przechodzi do kolejnych kroków. Jak wspomniałem wcześniej priorytetem jest szybkość tego sprawdzenia :)

Dam znać co udało się stworzyć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@fasola_i_groch: możesz też spróbować geckodriver, w Firefoxie da się bez żadnych dodatków tak zrobić, tylko musisz se rozkminic jak w locie zmieniać to ustawienie
  • Odpowiedz
@emitar: @Przemosz:

@Elkoss: miałem testować to co zostało wyżej wymienione ale wpadłem na jeszcze inny pomysł.

Znalazłem playwright i okazało się ze jest bardziej odpowiedni pod moje zastosowanie niż selenium. Dziś usiadłem i w kilka godzin napisałem cały kod. Działa jak marzenie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dzięki chłopaki!
  • Odpowiedz