Wpis z mikrobloga

Chcę kupić w prezencie piwo i potrzebuję podpowiedzi, sam nie piję i wiem tyle, co czasem zobaczę na kanale kopyra. Obdarowany pije koncerniaki (raczej nie jakieś harnasie, tatry itp.), wiem, że lubi żateckie i kasztelana i też z czeskich jakieś krusovice albo staropramen. Raczej nie lubi też radlerów, wiem też, że nie lubi paulanera pszenicznego. Czy z piw kraftowych dałoby radę wybrać coś co mogłoby posmakować obdarowanemu? Nie zamierzam też ryzykować kupując jakąś zupę o konsystencji gunwa, co to do niczego nie podobna ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#piwo #pytanie
  • 8
@gdanska_onuca:
Generalnie właśnie tego dotyczy moje pytanie, czy z piw kraftowych idzie dostać coś nie będzie przekombinowane albo zbyt gorzkie, a byłoby czymś co mogłoby okazać się smaczniejsze od zwykłego koncerniaka. Generalnie to też nie chodzi o jakiś poważny prezent, wpadłem na pomysł, że przy okazji następnej wizyty w domu przywieźć ojcu-diabetykowi bezcukrowe piwo, to stwierdziłem, że jak już będę w takim sklepie z dużym wyborem piw, to przy okazji kupię
@vvvariacik: Różnie z tymi kraftami i różnie z gustami. Możesz mu kupić jakiegoś Komesa. Co do Paulanera, to on strasznie daje drożdżami i sporo osób tego nie lubi i przez to zraża się do piw pszenicznych (które wcale drożdżami nie zajeżdząją), możesz poprosić o lekką pszenicę (tylko nie z browaru Amber, oni też mają trochę wad które odrzucają ludzi), np kornelius pszenica.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@vvvariacik: wpadnij do lidelka albo auchan i poszukaj Johannes, dobre słodkawe, klasę wyżej niż tyskie i okolice.

Ewentualnie chyba bym kupił skrzynkę czeskiego piwa i byłoby łatwo, jakiegoś np gambrinusa