Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Planuje zaraz po napisaniu matur wyjechać za granicę do pracy zarobkowej odłożyć trochę pieniędzy na studia. Myślę nad #niemcy #holandia , bo najbliżej i chyba nie będzie tam źle jeśli chodzi o krótszy wyjazd? Polecacie jakieś agencje pracy? Może jakieś rady na co uważać, jak się przygotować?

#emigracja

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6275564fe21a371902cac9d5
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Wesprzyj projekt
  • 4
@AnonimoweMirkoWyznania: Agencje pracy wszystkie jakie znam i o których w okolicy słyszałem, kantują równo na zakwaterowaniu xD jeśli chodzi o Niemcy polecam poczytać czym jest zeitkonto bo większość agencji coś takiego ma, wiec pracując przykładowo 180 z nadgodzinami niekoniecznie wypłacą Ci całość. A krótszy wyjazd jest średnio opłacalny jeśli chodzi o agencje. Zabiorą za jedno i drugie, z wypłaty nie zostanie zbyt wiele a bilety kosztują. Chyba że jakaś praca typowo
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@AnonimoweMirkoWyznania: szukaj kontaktu do ludzi na miejscu, nie opieraj się tylko o agencje. Niestety coraz częściej firmy wolą wziąć więcej pracowników żeby robota była szybciej skończona, a ludzi odesłać szybciej do domów, więc ciężej zarobić normalne pieniądze, a dla przyjemności się tam nie jedzie ¯\_(ツ)_/¯ najlepiej też jechać z jakąś znajomą osobą
Agencje pracy wszystkie jakie znam i o których w okolicy słyszałem, kantują równo na zakwaterowaniu xD jeśli chodzi o Niemcy polecam poczytać czym jest zeitkonto bo większość agencji coś takiego ma, wiec pracując przykładowo 180 z nadgodzinami niekoniecznie wypłacą Ci całość.


@obserwatorrr: Idea Zeitkonta jest taka, iż zebrane na nim nadgodziny są z reguły wypłacane w okresie przestojów na zleceniu albo pomiędzy nimi. Jeżeli zatrudnisz się, nastukasz na Zeitkonto te 150h
@AnonimoweMirkoWyznania: Ja jechałam przez Covebo, nie chciało mi się na 2-3 miesięczny wyjazd ogarniać roboty samej, martwić się o mieszkanie, umowę, podatki, pracodawcę, dojazd do pracy. Zabrali mnie z Polski, załatwili robotę, dojazd do pracy, mieszkanie, żarcie w robocie, odstawili do Polski po wszystkim. Ja byłam zadowolona, a że wzięli za to jakiś procent zarobków no to było dla mnie oczywiste.

Dla mnie było ważne, że będę miała na miejscu wszystko