Wpis z mikrobloga

Orientuje się ktoś może, czy QuickConnect w NASie od Synology będzie działać za CGNATem? W domku na WANie mam prywatne IP, a statyczne IP publiczne to kosz 20 zł netto / msc. co nie ukrywam przy 119 zł netto / msc. robi dość spory wydatek. Ewentualnie myślałem jeszcze nad postawieniem serwera VPN WireGuard w chmurce Oracle i zrobienia coś w stylu site-to-site z Raspberry podpiętym w sieci domowej, ale z tym już jest trochę więcej zabawy :)
@Synology_Polska
#nas #serwer #vpn #nat #sieci #siecikomputerowe #synology #wireguard #raspberry #raspberrypi
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@StretchyFrog: właśnie czytałem o Synology Relay Server, ale nwm czy wtedy nie będzie mulić jak fiks. Już jeden wątek na Reddicie widziałem, że typ chciał DDnSa użyć zamiast QuickConnecta bo działało to co najmniej kiepsko, stąd liczę że ktoś korzystający się wypowie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@widofmaker:

W domku na WANie mam prywatne IP, a statyczne IP publiczne to kosz 20 zł netto / msc. co nie ukrywam przy 119 zł netto / msc. robi dość spory wydatek.


Stąd żaden DynDNS nie zadziała i pozostaje zabawa z WireGuardem przez VPSa (np. z Oracla).
  • Odpowiedz
@Kryng3r: nie musisz miec statycznego IP publicznego. Toz to wlasnie po to jest DynDNS. W domu, w wewnetrznej sieci siedzi sobie Rpi z usluga dyndns i co jakis czas wysyla do serwera DuckDNS za pomoca cronjob + curl adres sewnetrzny. Wiec przekierowanie portow na routerze do wireguarda i w sumie tyle. Ja tez nie mam zewnetrznego, statycznego IP publicznego :) No chyba ze masz podwojnego NATa i nie masz dostepu
  • Odpowiedz