Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Hej mirki.

Jako, że matury się właśnie kończą (przynajmniej dla mnie bo podstawy jak już zdane to rozszerzenia są formalnością)
To przychodzę z zapytaniem.

Mam możliwość iść na kryminologię - zaocznie.
Potrzebuje opinii osób które skończyły takie bądź podobne studia - czy jest po tym praca?

Jakakolwiek możliwość rozwoju?
Czy to kolejne studia pokroju kulturoznawstwo gdzie skończę z samym papierem?

Ewentualnie cokolwiek polecacie gdzie nie ma za dużo matematyki?(zaocznie, nie rzucę pracy bo umrę z głodu)
Łatwo uczę się języków, łącze wątki, doświadczenie w analityce ale niestety nie ma żadnych sensownych kierunków zaocznych w moim mieście które by mi się pozwoliły realizować.

Z góry dzięki za rady żeby być programista 15k, za głupia na to.

#pomocy #zalesie #studia #matura #przegryw

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6274ff0fe21a371902cac413
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 6
  • Odpowiedz
Ogólnie jak myślisz ze zrobisz studia i będziesz zarabiać 7k bo tak pisze na pracuj.pl to się mylisz ( ͡° ͜ʖ ͡°) , rób to co lubisz i dopiero pod to idź na studia
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Kryminologia to gównostudia, więc nie marnuj czasu/kasy, bo nic Ci to nie da. Jak już w te klimaty uderzać i zaocznie, to lepiej na prawo iść. Przy czym, jeśli jesteś osobą, która 6 maja już pisze, że 'h3h3, podstawa z maturki zdana', to może wybierz sobie jakąś ścieżkę zbytnio nie obciążającą umysłu np. lody sprzedawaj czy coś.
  • Odpowiedz
Mam wielu znajomych po kryminologii i zdecydowana większość prędzej czy później wylądowała w korpo. Kryminologia jest ciekawa, ale nie pomoże Ci na rynku pracy. Nawet chcąc później wstąpić do policji i tak będziesz musiał przejść "tradycyjną" drogę i piąć się w górę od najniższego szczebla.
  • Odpowiedz
HałaśliwaPani: Siema, ja robiłem kryminalistykę na bezpieczeństwie wewnętrznym, więc może rzucę trochę światła na sytuację.

Generalnie to zależy od uczelni ale u mnie było naprawdę świetnie wykładowcy, wiele się nauczyłem i do tego te studia trochę podjąłem hobbystycznie, bo psychologia kryminalna i kryminalistyką się interesowałem w liceum. Zwiedziłem wiele świetnych miejsc gdzie zwykli ludzie nie mieli by dostępu ale wciąż - to raczej zasługa już samej uczelni.

Te studia dają praktycznie sam papier, który no dalej za dużo ci nie daje. Moja uczelnia miała dobry status, więc ukończenie tego kierunku działo możliwość skrócenia służby przygotowawczej np. W policji z 6 do 3 miesięcy, do tego dzięki praktykom i stażom łatwo było nawiązać jakieś znajomości i być może później dostać jakaś fajna posadę w służbie cywilnej.
I to są chyba wszystkie korzyści z tego kierunku xD ja od razu po skończeniu licencjatu złożyłem papiery na magisterkę z administracji i teraz siedzę sobie za biurkiem i grzeje posadkę ale to tylko dzięki owej
  • Odpowiedz