Wpis z mikrobloga

#factorio
Zacząłem nową grę. Spoko mapa, całkiem sporo płaskiego terenu, ustawiłem sobie surowce na tryb "kolejowy" (porozrzucane po mapie, ale w dużych porcjach), kąsacze standardowo i gram. Idzie dobrze. Jedno gniazdo koliduje z rozbudową, więc je likwiduję, trochę na raty, bo na początku słaba broń. Miejsca dużo, więc baza zaplanowana z rozmachem. Gęste lasy osłaniają od okolicznych kąsaczy i powstrzymują zanieczyszczenia przed nadmiernym rozprzestrzenianiem się. Koparki i huty pracują. Czerwone i zielone pakiety idą pełną parą. Laby święcą na okrągło. I wtedy, po jakichś 6h gry okazuje się...

  • 10
@MostlyRenegade: miałem to samo ostatnio - na wyspie nie miałem ropy, wszystko zrespiło się "pod wodą"... Zacząłem od nowa nową grę na normalnym kontynencie i jest git, już mam 1,2kspm czerwonych i zielonych i właśnie buduję 1,2k military :3
@bruuh: @Ranger: przy generowaniu mapy pokombinowałem z ustawieniami surowców: częstość na 33% i rozmiar na 300%. Już po fakcie pobawiłem się trochę ustawieniami woda/ląd mapy dla tego konkretnego seeda i okazało się, że faktycznie ropa generuje się w miejscu, gdzie normalnie jest woda.