Wpis z mikrobloga

Dwa miesiące temu zacząłem moja pierwszą 'prawdziwą' pracę, zarabiam 3200 i mam pewne pytanie odnośnie zarobków. Jeśli podwyższona zostanie pensją minimalna do kwoty jaka pojawia się w portalach informacyjnych czyli 3400zl, to moja pensja zostanie do niej automatycznie podniesiona, czy zostanie podwyższona o tyle ile teraz zarabiam powyżej stawki minimalnej i wyniesie 3600? Nigdzie w internecie nie widzę informacji na ten temat. Miał ktoś taki przypadek, jak to u was wyglądało?
#pracbaza #zarobki #pensjaminimalna #wyplata
  • 8
@Norskee
@Lacik
@brh4life
A z doświadczenia wiecie może, czy raczej przychylnie patrzą na taki manewr jak napisałem (czyt. minimalna + to co mam ponad), czy to jest bardzo indywidualne i muszę liczyć na dobry dzień Janusza, że rzuci pieniążkiem (ʘʘ)
@qtaz28 u mnie zawsze było tak, że wraz z nowym budżetem na nowy rok dostawałem budżet na podwyżki. Wtenczas można było zobaczyć ile muszę dać tym pracownikom, którzy robią za minimalną a ile mogę dać ekstra kasy innym.
Myślę że bardzo realne jest, że Twoja nowa wyplata będzie większa niż minimalna - mogłoby to mieć znamiona niesprawiedliwości gdyby było inaczej :)
Różne firmy mają różne polityki, ale pamiętaj, że do czasu podwyzek