Wpis z mikrobloga

Taką mam informację dla #!$%@?.

Jeżeli wyprzedzam samochód, który jedzie 138 km/h, to musisz poczekać.
Na tempomacie mam 140 km/h i #!$%@? mnie serdecznie, że masz sraczkę i mrugasz światłami - jak wyprzedzę, to zjadę. Pierd się...


#autostradypolska #autostrady #motoryzacja
  • 531
  • Odpowiedz
@pokpok: @cwlmod:
1. #!$%@? się komuś przed maskę jest wymuszeniem. I mówię tu o sytuacji gdy auto za tobą już rozpoczęło manewr wyprzedzania, a nie o debilach którzy nigdy nie kończą tego manewru i cały czas jadą lewym pasem, bo jadą ze znacznie przekroczoną prędkością dozwoloną.
2. Ciągła jazda lewym pasem po zakończeniu manewru wyprzedzania jest również niedozwolona.
3. Osoba która rozpoczęła manewr wyprzedzania jako pierwsza (wrzucając kierunek) ma pierwszeństwo.
4. Wyprzedzanie z nieznacznie wyższą prędkością nie jest blokowaniem pasa
  • Odpowiedz
mam wrażenie że ten wpis spowodował większe emocje niż inflacja, stopy procentowe i wojna w Ukrainie.

To tylko pokazuje że ciągle samochódoza ma się nieźle.


@Misieq84: Masz złe wrazenie. Pewnie nie ogarnąłeś nawet o co chodzi w tej dyskusji ( ͡° ͜ʖ ͡°)

przejść do rękoczynów że przeze mnie na autostradzie
  • Odpowiedz
@pokpok: pewnie jak tak sobie wyprzedzasz te 2 km/h szybciej i zbliżajcie się do ciężarówki to nie przyjdzie Ci do głowy, ze ta osoba na prawym pasie będzie musiała gwałtownie zwolnić do 90 żeby się schować za ciebie i sznur samochodów które się za toba ciągną?
  • Odpowiedz
@Smol_PP:
1. Nie ma tutaj żadnego rozróżnienia. Równie dobrze można wyprzedzać auta jadące jeden za drugim w odległości 100 metrów i to może wygladać jak nie kończenie manewru wyprzedzania.
2. Owszem, ale co to ma do tego wątku
3. Owsze, ale co to ma do tego wątku.
4. Nieprawda. Jest blokowaniem pasa, ponieważ manewr wyprzedzania powinien zostać wykonany sprawnie. Nieuprzejmością jest każda sytuacja, w której nie jest w stanie zrobić czekogolwiek co ułatwi jazdę drugiemu
  • Odpowiedz
@cwlmod:
1. Oczywiście, że jest rozróżnienie. Wyprzedanie sznura aut jest prawidłowe. Jechanie lewym pasem nie wyprzedając nikogo nie jest. Jest właśnie blokowaniem lewego pasa.
2. Sporo. Patrz punkt wyżej. Brak sprecyzowania tego na którym pasie był kierowca za nim zmienia wszystko diametralnie.
3. Ponownie sporo, bo ustala hierarchię.
4. Nie jest blokowaniem pasa. Nie ma wymogu wyprzedzania z maksymalną prędkością, nie ma przepisu który zezwalałby na przekraczanie prędkości dopuszczalnej podczas wyprzedzania. Blokowaniem pasa jest kontynuowanie jazdy lewym pasem PO ZAKOŃCZENIU manewru
  • Odpowiedz
1. Oczywiście, że jest rozróżnienie. Wyprzedanie sznura aut jest prawidłowe. Jechanie lewym pasem nie wyprzedając nikogo nie jest. Jest właśnie blokowaniem lewego pasa.


@Smol_PP: Technicznie tak, ale ja zwracam uwagę, że może to być nierozróżnialne dla ciebie jako kierowcy wyprzedzanego.

2. Sporo. Patrz punkt wyżej. Brak sprecyzowania tego na którym pasie był kierowca za nim zmienia wszystko
  • Odpowiedz
@cwlmod:

Jest wymóg sprawnego wykonania manewru.

Sprawne wyprzedzanie jest bardzo ogólnikową terminologią. Sprawne wyprzedzanie nie narzuca określonej prędkości, ani nie zezwala na przekraczanie dozwolonej.

Jeśli jedziesz z różnicą prędkości 2km/h to w zasadzie nie
  • Odpowiedz
Sprawne wyprzedzanie jest bardzo ogólnikową terminologią. Sprawne wyprzedzanie nie narzuca określonej prędkości, ani nie zezwala na przekraczanie dozwolonej.


@Smol_PP: Właśnie, że dokładnie narzuca. Jest to tak sformułowane, żeby tak oczywiste przypadki były.... no oczywiście niepoprawne. Przekraczanie prędkości również jest dozwolone. Kodeks nie może być sprzeczny, stąd ogólnikowe stwierdzenie. Po to też jest ten margines 10km/h by nie karać kierowców za ich drobną nie uwagę podczas tego typu manewru.

Nie ma takiego zapisu.

Jest, patrz
  • Odpowiedz
No, nie narzuca. Nie ma go nawet w kodeksie. To tylko sugestia.


@Smol_PP: Racja. W kodeksie nawet nie pisza takich prostych rzeczy( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nie jest. To o czym piszesz to nie przyzwolenie na przekraczanie prędkości, a jedynie zaakceptowanie marginesu błędu pomiaru prędkości.
  • Odpowiedz
@cwlmod:

Racja. W kodeksie nawet nie pisza takich prostych rzeczy

Nie piszą, bo to zbyt ogólnikowe stwierdzenie. Nie mające jednakowego znaczenia dla każdego. Dlatego to wyłącznie sugestia.

Owszem jest i to
  • Odpowiedz
Nie piszą, bo to zbyt ogólnikowe stwierdzenie. Nie mające jednakowego znaczenia dla każdego. Dlatego to wyłącznie sugestia


@Smol_PP: Nie piszą, bo takich rzeczy nie zapisuje się w prawie. Ciekawe czy zgadniesz dlaczego?( ͡° ͜ʖ ͡°)

No nie. Tylko zaakceptowanie marginesu błędu pomiarów.

Źródło - zdrowy rozsądek i
  • Odpowiedz
@cwlmod:

Nie piszą, bo takich rzeczy nie zapisuje się w prawie. Ciekawe czy zgadniesz dlaczego?

Napisałem dlaczego. Bo to co dla Cebie jest sprawne dla mnie może nie być. Zbyt ogólnikowe pojęcie.

Źródło - zdrowy rozsądek i praktyka prawa ( ͡
  • Odpowiedz
@Smol_PP:

Nieistotne czy w/g Ciebie jest prawidłowo zapisany. Istotne jest to, że są to zasady powszechnie znane i przewidywalne. Jeśli się ich trzymamy to nie ma takiego pola na nieprzewidywalne sytuacje i ruch jest płynny i przewidywalny, oraz przejrzysty i bezpieczny.

Np. uważam, że karanie za przechodzenie przez pustą ulice na czerwonym jest durne, ale jeśli jestem w Polsce to się stosuje do zasad tam panujących (mimo, że się z nimi nie zgadzam i uważam, że powinni je zmienić, bo nie stwarzasz żadnego zagrożenia).


J.W. - Moje rady są jednoznacznie pozytywne. + Jeśli ty w Polsce nie przechodzisz na czerwonym w środku nocy i gdy nikogo nie ma w pobliżu to ja już nie chcę ci nic pisać, bo zaorałeś się już tak bardzo, że mogę byś posądzony o znęcanie się
  • Odpowiedz
@cwlmod:

Ja potrafię jechać dość szybko (160-180) i nie muszę nawet hamować specjalnie, bo prawie wszystkie sytuacje przewiduję z takim wyprzedzeniem, że owe odjęcie gazu całkowicie wystarcza.

Tyle się naprodukowałeś, żeby na końcu w końcu przyznać rację mnie i OPowi, że debile którzy tego nie potrafią są problemem. Brawo. Jeszcze trochę i nauczysz się prowadzić rzeczową dyskusję na poziomie. Chociaż skoro w Twoim wieku jeszcze tego nie ogarnąłeś to może nie powinienem sobie robić zbytnich nadzieji.

Jeśli ty tak spuszczasz się nad jadącymi 160km/h to poważnie źle o tobie świadczy, bo różnica predkości 20km/h jest bardzo mała i trzeba być niepełnosprytnym by robić z
  • Odpowiedz
Tyle się naprodukowałeś, żeby na końcu w końcu przyznać rację mnie i OPowi, że debile którzy tego nie potrafią są problemem. Brawo.

@Smol_PP: Buahaha czy ty umiesz człowieku czytać ze zrozumieniem? xD

Jeszcze trochę i nauczysz się prowadzić rzeczową dyskusję na poziomie. Chociaż skoro w Twoim wieku jeszcze tego nie ogarnąłeś to może nie powinienem sobie robić zbytnich nadzieji.


To akurat mam już opanowane do perfekcji. Po dwóch komentarzach jest w stanie bardzo dokładnie opisać poglądy danej osoby, dlatego nie wchodzę w bezowocne wymiany zdań, chyba że akurat mam ochotę coś tam popisać i powkurzać innych ludzi ( ͡
  • Odpowiedz
@cwlmod:

Po dwóch komentarzach jest w stanie bardzo dokładnie opisać poglądy danej osoby,

No to coś Ci nie pykło.

Żeby rozmawiać ze mną na poziomie najpierw musisz reprezentować odpowiednio
  • Odpowiedz
No to coś Ci nie pykło.


@Smol_PP: No jak nie, przecież nawet teraz to udowadniasz( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dałem Ci wystarczająco wysoki nie obrażając Cię i pomimo Twoich szambowych tekstów nadal traktowałem z szacunkiem. Na
  • Odpowiedz