Wpis z mikrobloga

Czym uszczelnić połączania w szafkach rozdzielczych z rurkami pex? Jest może jakieś magiczne smarowidło? Pałuję się z pakułami i taśmą teflonową, ale wiecznie coś ucieka (może to i przez brak mojego doświadczenia). Instalacja była układem otwartym przez 14 lat, a teraz pozbyłem się kopciucha i w pompie ciepła nabili mi ciśnienie 1,5 - i tak "kreska" na 4 dni schodzi.
#hydraulika #budujzwykopem
magicznyfred - Czym uszczelnić połączania w szafkach rozdzielczych z rurkami pex? Jes...

źródło: comment_16516687277lFwEY7lexvjg1GJIjZQaG.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@magicznyfred: mi pakuły + pasta w ogóle nie pasuje, brudzę się i wymaga chyba najwięcej skilla.

Taśma teflonowa to jakaś porażka, zawsze mi się zwija.

Ja używam nitki lock-it czy jakoś tak, najszybsza i najszczelniejsza w moim przypadku, też jestem amatorem. Akurat rozdzielacze mi ktoś podłączył, więc nie wiem czy akurat do tego celu będą dobre.
  • Odpowiedz
@magicznyfred: weź to zrób dobrze, teraz sezon grzewczy się skończył - zakręć zawory i wymień oringi (rury przed montażem potraktuj kalibratorem z gratownikiem, żeby oringów nie uszkodziły)

dostanie temperatury i dalej będzie kapać, bo prawidłowe uszczelnienie nie jest na gwincie tylko na samej rurze
  • Odpowiedz