Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Warto zacząć trening na własną rękę przed pójściem na siłownie?

Zbieram się z zamiarem już dłuższy czas, lv. 25, prawie 2 metry i 100 kilo, a łapki mam jak dmuchane gibajki na festynach i nawet się nie podciągnę na drążku. Pompek zrobię z 5-10, co jakiś czas biegam, ale to też maks 2-2.5 km na raz.

Trochę się wstydzę tak iść i myślę nad zakupem drążka/hantli i robieniem jakiegoś prostego treningu obwodowego na ok. miesiąc przed siłownią. Tak, żeby nie być zupełnym kaleką i żeby mnie pusty gryf nie przygniótł.

Po drugie, iść na siłownię z buta i improwizować, czy znaleźć sobie najpierw trenera personalnego który rozpisze mi plan i poprowadzi przez kilka sesji? Dużo można wyczytać na forach, ale chciałbym żeby ktoś pokazał mi poprawną technikę i savoir-vivre przebywania w takim miejscu, jak korzystać z szatni, pryszniców itd..

Po trzecie, jakie ciuchy? Zwykły bawełniany t-shirt, krótkie spodenki i ogólnosportowe buty wystarczą, czy brać coś jeszcze?

#silownia #mirkokoksy

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62701ded273a4053282abe60
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Wesprzyj projekt
  • 8
@AnonimoweMirkoWyznania: ciuchy obojętnie, aby nie jeans, trening - obojętnie, ja bym znalazł jakieś fbw i leciał z tym kilka miesięcy, jak masz kasy za dużo to weź sobie trenera to ci da jakiegoś gotowca, trening przed siłownią jak najbardziej, ale ja bym nie kupował hantli jak i tak masz latać na siłkę - jak nie chcesz kupować to odrazu się zapisuj, na siłce każdy będzie miał w ciebie #!$%@? jak nie
@AnonimoweMirkoWyznania: Osobiście jestem z drugiej strony barykady tzn. zbyt chudy i stałem przed podobnym problemem. W zasadzie męczyłem się prawie rok, miałem ochotę pójść na siłownię ale wstydziłem się tego jak wyglądam. Z dzisiejszej perspektywy żałuję jedynie tego, że wcześniej się nie odważyłem na ten pierwszy krok. Nikt Cię nie będzie oceniał ani zwracał uwagi na to co robisz, także nie zastanawiaj się tylko idź.

Co do ubrań - polecam tak
@AnonimoweMirkoWyznania: Na siłownie się chodzi aby zbudować mięśnie, sile i zdrowie a nie aby się pokazywać! Każdy kiedyś miał małe raczki i był słaby. Po prostu idź jak najszybciej, nie ma znaczenia jak wyglądasz!

Jeżeli masz fundusze na PT to oczywiście go zatrudnij, nikt lepiej Cię nie nauczy dobrej formy a jeżeli nie to po prostu oglądaj YouTube i oglądaj się w lustrach, nagrywaj telefonem i sprawdzaj formę. Co do planu
@AnonimoweMirkoWyznania: Jak masz iść na siłownię to idź na siłownię i nie wydziwiaj.

To żaden wstyd - ludzie tam chodzą po to by robić sylwetkę albo po prostu się zmęczyć fizycznie i dzięki temu lepiej czuć.

Ubiór normalny sportowy - wygodny.

Możesz sobie kupić ewentualnie rękawiczki ze stabilizatorem nadgarstka do wyciskania sztangi.
Wielu uważa, że to gówno, ale jak ręce się pocą to nie polecam brać więcej niż 50kg na klatę,
OP: Dzięki mordy, nie wydziwiam, pakuję majdan i w tym tygodniu idę się zapisać :D.

@serniczek_z_rodzynkami @Evert
Technika i poprawność wykonywania ćwiczeń mnie martwi, plan plus dietę potrafię sobie zorganizować. Dlatego myślę o trenerze na kilka godzin, żeby mi pokazał jak poszczególny sprzęt działa i jak się asekurować. Nie wiem jeszcze czy zatrudniać dedykowanego trenera, czy próbować samemu i ew. podpytać kadrę na siłowni (chociaż na tej mojej jest raczej kiepska).