Wpis z mikrobloga

Dlaczego praktycznie nigdy się słyszy się o państwie Surinam? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

inb4 ty geograficzny dzbanie jak można nie wiedzieć gdzie leży Surinam - no do dzisiaj nie wiedziałem i właśnie się dowiedziałem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nigdy chyba nie słyszałem o żadnych wydarzeniach z tego kraju, żaden z moich znajomych tam nie podróżował, nie kojarzę zespołów sportowych z tego kraju

Znacie ten kraj? xD wiecie gdzie leży na mapie i jaki jest wielki?
#pytaniezdupy #pytanie #geografia #niewiemjaktootagowac
Pobierz
źródło: comment_1651487103kgJwEY4CMPDd9UKaKH7Y3w.jpg
  • 5
@powaznyczlowiek: U nas ogólnie mało się słyszy o czymś, czego się nie da na szybko przetłumaczyć z amerykańskich przekazów prasowych. Takie teraz (trochę może za mocno uogólniając) dziennikarstwo. Nawet o wielkich krajach (jak np. Indie) doniesienia i kolejne wpisy na Wykopie są głównie wtedy, jak gdzieś coś się dzieje kuriozalnego. Ale fakt o Surinamie nie kojarzę żadnych doniesień, choć to też nie moje kierunki zainteresowań.
@malibu99: Mocną rwprezentację miałby Surinam z niektórych holenderskich piłkarzy, chociaż wiadomo że tam w Surinamie by nie mieli takiego szkolenia i przepadkiby tam. Podobnie jest z kilkoma postfrancuskimi państewkami typu Gwadelupa, Martynika itp, i stamtąd pochodzą czy mają przodków piłkarze tacy jak Henry, Thuramy i wielu innych, Tak właśnIe Gwadelupa byłaby mocna. A w Anglii dobrzy ciemnoskórzy piłkarze mają pochodzenie z małej Jamajki i często są kepsi niż ci z wielkiej