Wpis z mikrobloga

#kredythipoteczny
co znaczy wstrzymanie kredytu hipotecznego? Załatwiłem już wszystkie sprawy z notariuszem, zapłaciłem podatki i pierdoły, wpłaciłem wkład własny, i pozałatwiałem resztę rzeczy w banku. Konsultantka powiedziała że nie wie co by się miało stać, żebyśmy z partnerką nie dostali kredytu, bo mamy razem zdolność dwa razy większą niż potrzebujemy, a dziś rano dostaliśmy mail, że kredyt został wstrzymany. Kredyt bierzemy w #mbank . Ktoś coś wie?
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Endr3w: złożyliśmy wniosek, babka powiedziała że jest git, można wszystko załatwiać, dała dokumenty dla notariusza, notariusz wszystko podpisał, na papierze jestem juz właścicielem, przelałem wkład własny w wysokości 90k i wysłałem pdf z potwierdzeniem przelewu do naszej opiekunki kredytowej, ona jeszcze sobie zrobiła skany aktu, i podpisaliśmy rozpoczęcie kredytu. Ogólnie ruszyła cała machina, notariusz załatwiony, biuro nieruchomości załatwia nam wpisy do wspólnoty, i ogólnie nie wiemy czemu zostało wstrzymane
  • Odpowiedz
@zacky: jest coś takiego jak warunki do wypłaty kredytu, musicie to mieć w umowie. Bank mógł uznać, że nie wszystkie zostały spełnione albo jest jakiś inny problem. Dzwoń do banku, bo na Wykopie nikt Ci nie powie co jest nie tak
  • Odpowiedz
@Endr3w: no i d--a. Mamy czas do 9 żeby kredyt zostal uruchomiony, a według warunków nic nie pasuje, bo ani żadne z nas nie jest ścigane komornikiem, ani z lokalem się nic nie stało, a dane podaliśmy prawdziwe ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@zacky: Bierzesz kredyt hipoteczny i twoim pierwszym odruchem jest pytanie na anonimowym portalu zamiast zadzwonić do banku?

Jedź do psychiatryka zamiast brać kredyt
  • Odpowiedz
@kaaban: pytam o doświadczenia związane z takim wydarzeniem, bo do banku nie mam jak zadzwonić. mój opiekun siedzi pewnie gdzieś z browarkiem przy grillu i nie odbiera. Pytam, czy ktoś tak miał i co mogło wpłynąć na taką decyzję
  • Odpowiedz
  • 1
@zacky
Wstrzymanie wypłaty po podpisaniu umowy kredytowej, to pewnie jakiś problem z dokumentami, które dodawał pośrednik. Jakiś skan źle podbity za zgodność, brak strony w skanach itd.
Jak podpisałeś umowę kredytową, to nie masz czym się przejmować.
  • Odpowiedz
co znaczy wstrzymanie kredytu hipotecznego?


@zacky: Oznacza to, że warunki do uruchomienia kredytu zostały zweryfikowane negatywnie. Być może to kwestia błędów po stronie notariusza, banku lub Twojej (na przykład kwota wkładu własnego inna niż w decyzji kredytowej, brak środków na rachunku na pokrycie opłat itp.). Na drugiej stronie decyzji kredytowej powinny być warunki wypłaty kredytu. Sprawdź, czy wszystko zostało spełnione.
  • Odpowiedz
@zacky: Miałem podobna sytuacje w 2021. Okazało się, ze w warunkach wypłaty kredytu był błąd. Podpisałem aneks do umowy modyfikujący warunki i kolejnego dnia przelew z kredytu wyszedł.
  • Odpowiedz