Wpis z mikrobloga

sprawdziłem sobie z ciekawości wykres urals crude oil czyli ropę, która Orlen caly czas kupuje od ruskich (czy to prawda?). w przededniu inwazji cena baryłki ok 98.5 USD. cena dziś, 79.98 USD. stara cena, przeliczona przez ówczesny kurs dolara: 395 zł za baryłkę. dzisiejsza cena, po dzisiejszym kursie: 364 zł. ceny na stacjach: 20% wyzsze. czy ja coś źle liczę, coś źle rozumiem, czy naprawdę jesteśmy tak cynicznie yebani? ceny u źródła w dol, na stacji w górę, bo wojna i proszę nie zadawać pytań?
#paliwo #pis
powodzenia - sprawdziłem sobie z ciekawości wykres urals crude oil czyli ropę, która ...

źródło: comment_1651481828RVuh6DaL4X9l9WF7c7rdkT.jpg

Pobierz
  • 34
  • Odpowiedz
@powodzenia: bo opozycja jest fikcyjna, dostali swoje przydziały za bycie "nieudolnym". Nikt jawnie i głośno z opozycji nie mówi co złego robi PiS. Oni tylko szczekają na nic nie znaczące dla gospodarki tematy, jak piekło kobiet, LGBT czy inne pierdoły. A PiS jest do zaorania w nanosekunde z mównicy, ale opozycji się to nie opłaca. Nie trzeba rządzić i się starać a swój kawałek tortu i tak dostają.
  • Odpowiedz
@userrrr: tylko pomysl ile to towaru trzeba by było przywieźć, od ruskich mamy dobrze bo jest "rura", statkami nie obsłużysz polskich rafinerii bo jeden tankowiec nie starczy nawet na tydzień przerobu, mniej więcej jeden dziennie musiałby przypływać od Arabów
  • Odpowiedz
@userrrr: sprawdziłem właśnie oficjalne dane. W Płocku dziennie przerabia się średnio 44.5 tys ton ropy, a tankowiec ma pojemność 130k czyli 3 dni, dodajmy do tego Śląsk, lotos i Możejki i od niedawna Czechy. Nie ogarniesz samymi statkami
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@powodzenia: VAT zmniejszyli do 0 i sobie na paliwie odbijają. Kasa będzie się zgadzać a ludzie powiedzą że super rząd bo obniżył ile mógł i cyk 40 % będzie
  • Odpowiedz