Wpis z mikrobloga

sprawdziłem sobie z ciekawości wykres urals crude oil czyli ropę, która Orlen caly czas kupuje od ruskich (czy to prawda?). w przededniu inwazji cena baryłki ok 98.5 USD. cena dziś, 79.98 USD. stara cena, przeliczona przez ówczesny kurs dolara: 395 zł za baryłkę. dzisiejsza cena, po dzisiejszym kursie: 364 zł. ceny na stacjach: 20% wyzsze. czy ja coś źle liczę, coś źle rozumiem, czy naprawdę jesteśmy tak cynicznie yebani? ceny u źródła w dol, na stacji w górę, bo wojna i proszę nie zadawać pytań?
#paliwo #pis
Pobierz powodzenia - sprawdziłem sobie z ciekawości wykres urals crude oil czyli ropę, która ...
źródło: comment_1651481828RVuh6DaL4X9l9WF7c7rdkT.jpg
  • 34
@powaznyczlowiek: ( ͡° ʖ̯ ͡°) a podobno Morawiecki chciał jakieś sankcje nakładać na ruskich, a jednocześnie daje im wciąż zarobić i pozwolic tym samym na mord niewinnych ludzi na Ukrainie, bo za te pieniądze ruscy dalej prowadzą wojne
@powodzenia: Grilowali już przecież marże Orlenu i Lotosu i co? Nic. Ludzie mają ograniczoną pojemność uwagi na różne sprawy i mają teraz tak srane do głów, że takie sprawy przylegają maks kilka dni i potem się o nich zapomina bo nowe rzeczy są srane do głów w kanałach informacyjnych ¯\_(ツ)_/¯
@powodzenia: Poza tym zapominasz o poziomie indoktrynacji w tym kraju - w mediach mówią jak mają myśleć, a mówią że te ceny to wina putina no to sprawa jest prosta. A teraz przedstawiamy państwu rekordowe zyski Orlenu - nasi narodowi czempioni świetnie sprawdzają się w tych trudnych czasach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@powodzenia: to jest trudniejszy temat bo cala logistyka i procesowanie sporo trwa wiec to nie bedzie wprostproporcjonalne. Dodatkowo mysle, ze to co orlen robi to dostosowuje ceny paliwa bysmy byli jednymi z najtanszych w europie, ale jesli ceny zakupu orlenu beda mimo wszystko znacznie tansze to ceny nie spuszcza bo po co. I tak jestesmy najtansi prawie na tle europy, wiec spija zyski ze smakiem. Takie ich zadanie w sumie, to