Wpis z mikrobloga

@Farenhejt: a spadną bo? Nie kojarzę żeby jakiś towar staniał w przeciągu ostatnich lat, nawet jak tanieje to jest to drożej o kilkadziesiąt % w porównaniu do okresu 3 - 5 lat temu. Pokrycia dachowe mam wrażenie że w ciągu kilku miesięcy zdrożały 100% (,)
@Twajdy: Wysokie stopy %, mniej kredytów, mniejszy popyt i odnowione przerwane łańcuchy dostaw... Na to liczę, że za kilka lat sprawi że ceny się uspokoją, ale nie wiem czy to nie jest życzeniowe myślenie. Chciałbym się wstrzelić idealnie z budową, jak odłożę jeszcze troche na moment kiedy spadną
a spadną bo?


@Twajdy: bo idzie recesja która ma mniej więcej za zadania osłabienie konsumpcji i spadek przez to inflacji. Ceny materiałów wynikają z popytu vs podaż. Oczywiście przez te chińskie korki może do spadków nie dojść ale to oznacza apokalipse dla rynków, i uwierz mi, nie chciałbyś żeby tak było.
@Corona_Beerus @Farenhejt żeby spadły to musi być deflacja? a będą rosnąć dopóki jest popyt a jak nie będzie to będą dwa wyjścia albo obniżka ceny (O ILE surowce stanieją i robocizna) albo zmniejszenie produkcji i kolejne podwyżki...
Choć pamiętam jakie kiedyś były drogie pustaki...