Wpis z mikrobloga

@Apocotokomu: podanie danych to jest nic, jak faceta wezwą i on mandatu nie przyjmie, to żeby sprawę do sądu będą Cię musieli przesłuchać jako świadka.

Chcociaz nie wiem jak to język dokładnie, bo trzy nagrania wysłałem o tylko raz mi dzielnicowy na chatę przyszedł i coś tak tłumaczył.
  • Odpowiedz
a no to niech się walą na cyce


@Apocotokomu myślę że i kierowca i policja zadowolona będzie, jak nie zgłosisz: jeden nie dostanie kary, drudzy będą mieli mniej roboty xD
  • Odpowiedz
@ryhu: Dobrze Ci mówił. Odmowa przyjęcia mandatu (bądź jakiekolwiek wątpliwości w sprawie) to konieczność przesłuchania osoby zawiadamiającej w charakterze świadka. Mało tego - przesłuchanie jej w toku czynności wyjaśniających przez organ prowadzący nie gwarantuje tego, że potem drugi raz na przesłuchanie podczas rozprawy nie wezwie sąd ;)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ryhu: @xTortox: no to jak tak się chcą w to bawić a mają nagranie z ewidentną wina i widocznymi wszystkimi danymi to niech rusza doopy i spożytkują dobrze moje podatki mi się nigdzie w roli świadka nie widzi ruszać
  • Odpowiedz
@Apocotokomu: Nagranie, nawet uwidaczniające ewidentną winę, nadal nie jest pełnym materiałem dowodowym. Brakuje choćby informacji o czasie zaistnienia wykroczenia, która ma olbrzymie znaczenie choćby w kwestii czy karalność czynu nie uległa już przedawnieniu.
  • Odpowiedz
@Apocotokomu: Gdzie jest podany? Na kamerce? W której datę zmienia się w ustawieniach i za chwilę mogę nagrywać film z datą za tydzień? Nie żartuj sobie... ( ͡° ͜ʖ ͡°) Powiadomienie o wykroczeniu to najzwyklejsza czynność urzędowa. Zaryzykowałbym nawet, że nieco poważniejsza niż "zwykła", bo powodująca rozpoczęcie czynności zmierzających do ukarania kogoś. Nawet idąc na pocztę albo odbierać wyniki badania moczu dajesz swój dowód osobisty i
  • Odpowiedz
  • 0
@xTortox Coś tu się chyba nie zgadza, bo mi mówili, że wezwanie jest konieczne jako takie ala potwierdzenie tego co napisałem w mejlu. W sensie, że wtedy jest to dopiero wiążące.
  • Odpowiedz
@Apocotokomu: Ty też jesteś widzę trochę osioł: to nie jest kwestia że komu się chce, albo nie chce i że "hurr durr moje podatki marnują xD" tylko to jest sąd i wyrok. To są poważne procedury. Bez przesłuchania świadka sąd nie wyda wyroku skazującego i tyle, to nie wina policji, na jakim ty świecie żyjesz xD
  • Odpowiedz