Wpis z mikrobloga

Banki wyliczają jakoś zdolność podczas brania auta w leasing będąc na ryczałcie?

Z tego co kojarzę to na liniowe chyba nie droższe niż 150k. Ale na ryczałcie w sumie tylko VAT co najwyżej można odliczyć jak jest się vatowcem.

#leasing
  • 5
@xaro: Coś chyba mieszasz 2 kompletnie oddzielne sprawy czy wyliczanie zdolności przez firmy leasingowe i sposób rozliczenia podatków od auta/leasingu. Odpowiadając na 1: przyjmuje się 35% od przychodu jako dochód będąc na ryczałcie. Odpowiadając na 2: limit to 150k, przy ryczałcie to nie ma znaczenia, bo nie odliczasz KUP, natomiast VAT odliczasz 50% w przypadku mieszanego lub 100% dla kilometrówki lub aut ciężarowych.
@OptiFinance:

Pisałem na telefonie i jakoś rzeczywiście mało składnie mi to wyszło.

Czyli po prostu można przyjąć, że na ryczałcie nie ma limitu ceny auta, ale rata to około 35% od przychodu?
Na ryczałcie w ogóle nie odliczasz raty leasingu


@OptiFinance: dobrze rozumiem, że na ryczałcie jedyne co mogę odliczyć to 50% VATu z faktur za użytkowanie (paliwo, naprawy, itd.)? Czyli w tym przypadku (będąc vatowcem na ryczałcie) leasing jest jedynie formą finansowania auta bez żadnych dodatkowych korzyści z tego tytułu (jak choćby na liniówce pozwalającym pomniejszyć dochód)?