Wpis z mikrobloga

Przestał mi działać zasilacz w laptopie. Nie ładuje baterii. Sprzętu potrzebuje na cito, kupiony w lutym 2021 roku w RTV. Dostanę nowy zasilacz jutro od ręki w ramach gwarancji na miejscu w sklepie, czy będę musiał czekać aż serwis Lenovo sprawdzi sprzęt? Ktoś miał już podobny temat i orientuje się jak działają te markety?
#rtveuroagd #lenovo #elektronika #pcmasterrace
  • 11
@iksboks: Jak to sprawka zasilacza to diagnoza będzie szybka i nawet nie będziesz musiał czekać. Jeżeli natomiast padła bateria albo linia zasilania, no to inna bajka. Nie wiem jakie ma Lenovo procedury ale zazwyczaj czeka sie na diagnozę kilka dni.
Dostanę nowy zasilacz jutro od ręki w ramach gwarancji na miejscu w sklepie


@iksboks: Oczywiście, że nie - sklep to nie jest serwis. Odeślą na gwarancję całość i może za 2 tygodnie dostaniesz z powrotem.
Jak chcesz szybko, to kup zamiennik zasilacza o ile problemem jest sam zasilacz a nie sekcja ładowania w laptopie.
@MxS89: @zetisdead:Z opisu RTV dla laptopa. Gwarancja:24 miesiące. Gwarancja baterii:12 miesięcy. Akurat dziwnym trafem zepsuło się coś z baterią/zasilaczem dwa tygodnie po uolyniefiu gwarancji na tą peryferie. Raczej mogę się bujać i nic mi w ramach gwarancji za darmo nie naprawia...
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@iksboks: Nikt ci nigdy nie da niczego od ręki. Oddajesz w ramach rękojmi (nie gwarancji) i czekasz maks. 2 tygodnie na decyzję.

Jak nie możesz teraz oddać laptopa to zostaje tylko zakup jakiejś używki z Olx lub uniwersalnego ze sklepu. Przy czym najpierw zobacz czy to zasilacz czy może gniazdo w laptopie masz uszkodzone, bo mi tak jedna panna zachaczyła nogą o kabel i wyrwała gniazdo.
@lkucharski: trzymanie zasilacza zawinietego w kołdrze, podkrecanie procesora, trzymanie w wilgoci... Mnóstwo jest możliwośvi.

Rękojmia zakłada "winę" producenta tylko przez pierwszy rok. Oczywiście większość firm się tym nie broni,ale mogliby.