Wpis z mikrobloga

Dzięki pomocy @Kryspin013 i @Bpnn udało się odpalić na #linux pod #wine aplikację RD Works (to mało wymagający program graficzny do lasrów, chyba pójdzie i na win XP) . Działa, jednak ekran zachowuje się dość dziwnie, patrz filmik porównujący Windows7(po lewej) i Minta(po prawej). WIelkośc obszaru roboczego powinna zmieniać się płynnie - a pod Linuxem "skacze".

Jakieś pomysły jak to ugryźć?
https://youtu.be/JvxhoNLVHGc
  • 3
@bialy100k: w pierwszej kolejności tona wineappdb szukasz programu i patrzysz czy ktoś nie rozwiązał już tego problemu. W drugiej kolejności to wine ma od #!$%@? przełączników do renderu, buforów i innych cudów ale to ręcznie by trzeba testować. Jeszcze może być kwestia jakiś libów.
@fervi: Znam, testowałem LB - nawet trochę gadałem z autorem. Niestety moje podejście do pewnego sposobu użycia jest dość "niszowe" i w Lightburnie nie daje się go używać, jest związane z inna obsługą sprzętu (mówię o Windows, ale wątpię by przy użyciu Linuxa nagle zmieniono tryb pracy) - choć LB to ciekawy program.

@Kryspin013: Będę w takim razie szukał tam, gdzie polecasz. To "poboczny problem" - więc nie jest bardzo