Wpis z mikrobloga

Ej bo kolega @kidi1 mi trochę nie wierzy, wypisując przy tym dosyć śmiałe tezy.

Więc, niech mnie ktoś wyprowadzi z błędu i pokaże mi, że
- notepad++ jest jakkolwiek popularny na linuksie,
- zwłaszcza by jakkolwiek ten pierwszy komentarz miał sens o linuksiarzach używających notepada++,
- oraz że notepad++ nie jest natywny nigdzie bo trzeba pobrać instalator (?).

Kolega niestety chyba jest dużo bardziej zaawanwosany ode mnie w komputery i może nie zrozumiałem kilku kwestii.

Cały wątek
https://www.wykop.pl/wpis/65263273/#comment-231337023



#linux
Pobierz
źródło: comment_165125991763ef25pXjANdeMbxm5OcMk.jpg
  • 20
notepad++ leci przez wine ale są klony typu notepadqq


@bruuh: ziomek, wiem. Napisałem to w wątku do którego linkuję. Możesz spojrzeć na całą dyskusję. Typ nie jest w stanie ogarnąć, że notepad++ jest taką samą apką na linuksa jak photoshop czy cokolwiek innego odpalonego w wine. Jak go poprosiłem chociaż o jakieś przykłady z neta to jako dowód odpisał mi:

Znam dwa przypadki programistów programujących na Notepad++, którzy zmieniają miejsca pracy
Znam dwa przypadki programistów programujących na Notepad++, którzy zmieniają miejsca pracy i komputery. Raz pracują na Windows a raz na Linuxie, ale zawsze w jednym edytorze.


@Kryspin013: a to chyba programiści SCADA ( ͡° ͜ʖ ͡°) jakieś brednie
@AliShaheedMuhammad:

wszyscy linuxiarze których znam używają VSCode xD


Zadajesz się z degeneratami.

@Kryspin013

oraz że notepad++ nie jest natywny nigdzie bo trzeba pobrać instalator


To akurat łatwe. Kiedy biały człowiek dopłynął do Ameryki to Indianie już tam byli, stąd właśnie nazwa NATYWNi Amerykanie. Murzyna biały człowiek pobrał i zainstalował, stąd jemu już tytuł nie przysługuje.
@Kryspin013: @Czlowiek_Ludzki: Im dłużej nie ma moderatora na tagu (tj. na reddicie, chociaż wolałbym, aby moderator tagu był ogarnięty - co na tym portalu w tej kwestii jest wręcz wyzwaniem #pdk), tym większe baitowanie.

Cóż można rzec? Większość żyje ideą, że X jest lepsze od Y i na odwrót - każdy system/dystrybucja/aplikacja na X lub Y ma swoje wady i zalety ¯\_(ツ)_/¯ Myślę, że najważniejsze jest podejście.
@Kryspin013: Ale do czego ten notepad++? Do programowania? To pewnie raczej lokalne zboczenia ludzi z windowsa. Przecież ten program nie nadaja się do czegoś więcej niż napisanie 50 linijkowego skryptu.
Może jacś juniorzy to lubią, ale ja sobie nie wyobrażam programowania w notepadzie. To aberracja. Sa fanatycy vima i nawet to rozumiem, ale notepad++? Używałem go w latach 2000 jak się uczyłem programowania, bo kolorował składnię. Dzisiaj wszystko robię w IDE,
@Kryspin013: kontekst jest taki że typ wrzuca słabe baity a ja mu z nudów odpisywałem i będzie miał traume do końca dzieciństwa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@ly000 to jeden z tych co na tag wchodzi żeby napisać "linux to gówno windows ftw" na podstawie jednej lekcji informatyki z linuxem w szkole ( ͡° ͜ʖ ͡°)