Wpis z mikrobloga

Mógłby ktoś doradzić jakiego wałka użyć do malowania ścian i sufitu? Na ściany magnat ceramic c45 a sufit magnat non reflex. Z tego co czytałem jedne z lepszych to marka anza, tylko no właśnie który wałek konkretnie bo mają ich chyba z 10 (°° , anton, rimax, micex, antex itd. no i który wybrać ¯\_(ツ)_/¯ Chodzi mi o to aby ściana była jak najbardziej gładka bez żadnych efektów.

#remontujzwykopem
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Moted: Ja tam sobie chwalę Blue Dolphin seria 330, wałek Killer, długość włosia 13 mm (ale jak ściana równa i nie chcesz faktury, to pewnie lepiej krótsze)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Moted: jak malujesz 3-4razy w roku to blue dolphin 330/anza włos tak około 13mm. Jak częściej to tylko wooster.

Blue dolphin rdzewieje i ma syfiaste kije porwonujac motive czy woostera
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Moted: anza jest lepsza od delfina. Walki jak najbardziej będą ok! Tylko przed użyciem zwilż je woda, później wsadz do kuwety z farba na kilka minut przed malowaniem
  • Odpowiedz
@Moted: długość włosia zależy trochę od tego czy ściana gładziutka czy ma jakieś nierówności i czy chcesz mieć na ścianie strukturę czy malować na gładko. Ja u siebie robiłem gładzie i jechałem wałkiem z krótkim włosiem. Początkowo miałem problemy ale za radą z wykopu kupiłem właśnie wałek anzy i było lepiej.
  • Odpowiedz
@thewickerman88: Troszkę gładzi jest bo przez lata na KG porobiło się trochę wgniotek wiec najpierw planuję oblecieć wszystko tym wałkiem z dłuższym włosiem emulsją magnat grunt potem ściany tym krótszym a sufit chyba nadal tym dłuższym. Jeszcze zastanawiam się czy skos na poddaszu traktować farbą ścienną czy sufitową. No jest trochę dylematów ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale dzięki za pomoc.
  • Odpowiedz