Wpis z mikrobloga

Hej mireczki i mirabelki, proszę o radę, czy wykorzystanie luki w aplikacji jest wykroczeniem? Parkowałem na parkingu do którego szlaban otwierany jest z poziomu aplikacji, tym niemniej, usuwając ja z pamięci podręcznej traciła ona pamięć o parkowaniu i nie było opcji zapłaty za parkowanie. Żeby wyjechać z parkingu musiałem otworzyć szlaban tak jak przy wjeździe, następnie od razu kończyłem parkowanie i wyjeżdżałem. Zdażyło się to dwa razy, mój błąd ze nie zgłosiłem tego administracji parkingu. Dziś dostałem maila za te parkowania z wezwaniem do zapłaty. Płacić czy kłócić się? Chciałem zapłacić za czas parkowania ale nie miałem jak? Będzie Sztum i kara śmierci albo grzywna 100 zł? #prawo i #programowanie
  • 4
@SalatkaJarzynowa: Według mnie w tym przypadku nosi to znamiona co najmniej przestępstwa oszustwa typu podstawowego (art. 286 kk).
Więc zgodnie z kk

§ 3. W wypadku mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.


A no i jest jeszcze Art. 287 kk

§ 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub wyrządzenia innej osobie szkody, bez upoważnienia, wpływa na automatyczne przetwarzanie, gromadzenie lub przekazywanie danych