Wpis z mikrobloga

#devops #pracait

Chciałby mi ktoś doświadczony przybliżyć jak wygląda codzienna praca devopsa? Co robicie, czym się zajmujecie i tak dalej, bo jestem na początku kariery, mam pracę póki co, która korzysta z takich technologii devopsowych, ale no devops to raczej nie jest (zresztą to i tak buzzword, bo to kultura pracy, ale pominmy to)

Mam rozkminy czy bardziej się rozwijać w stronę devops czy bardziej się rozwijać w deweloperke, patrzac po ogloszeniach jest chyba takie ssanie, że dużo firm stwierdziło, że chyba chcą sobie takich devopsow wyprodukować, ale chciałbym się bardziej dowiedzieć jak taka praca wygląda. Po części wiem, jakieś CI/CD, zajmowanie się cloudem i infrastrukturą i no właśnie tutaj nie wiem też dokładnie jak to jest bo np u mnie zespół sam sobie pisze infre w k8s
  • 6
  • Odpowiedz
@Need: pobudka o 9, toaleta, zakupy w lidlu, śniadanie, daily o 11, youtube do 14, spacer z psem, odpowiadam na pingi na slacku, od 15 już patrze na steamie w co dziś będę grał
  • Odpowiedz
ogarniecie jakiejs prostej infry na kolejny crud w cloud formation, dodanie ci/cd na githubie
wycenione na 2tyg
ogarniete w jeden wieczor pod koniec sprintu xd

pora na cs

z zycia wziete XD

daily brak
  • Odpowiedz
@Need: senior devops here ;d Ogólnie różnica między developerem a devopsem jest taka, że zamiast programować sam produkt (aplikacje), programuje rzeczy dookoła:
- pipeline w github actions
- generowanie infrastruktury gitops
- pisanie kontrolerów do infrastruktury (czyli full developerka, ale w celu zrobienia czegoś wokół produktu a nie samego produktu)
- charty kubernetesowe
- w sumie wszystko co pozwala develioperom corowych aplikacji na skupieniu się na swojej robocie ;d
  • Odpowiedz