Wpis z mikrobloga

Ostrzeżenie dla tych którzy kupują w biedronce:

Dwa dni temu byłem w jednym ze sklepów w Warszawie kupić kilka produktów spożywczych, między innymi cebulę. Na stoisku wybór cebul szeroki, nad cebulami widniały ceny za 5kg (10zł), 2kg (4zł), 1kg (2,69zł) oraz 4zł/kg za cebule luzem. Jednak obok cebul pakowanych po 5kg była paleta z workami "odrobinę mniejszymi". Sprawdziwszy dane na kodzie a następnie w czytniku wyszło, że jest to cebula pakowana po 4kg za 6zł, nietrudno obliczyć że opłacała się najbardziej. Wziąłem więc worek i udałem się do kasy. Po skasowaniu wszystkich produktów pani podała cenę "trochę za wysoką" (zazwyczaj szacuję sobie ile wyjdzie). Od razu przy kasie sprawdziłem paragon. Wyszło, że pani z automatu nabiła mi 10zł za 5kg cebulę. Musiałem odczekać swoje, żeby dowiedzieć się, że tej cebuli nie ma wbitej w kasę i mają jej nie sprzedawać. Otrzymałem zwrot pieniędzy i bez cebuli wróciłem do domu. Dzisiaj ponownie udałem się do biedronki i znów chciałem kupić cebulę (w końcu ostatnim razem się nie udało). Z całej palety cebul 4kg został 1-2 worki, więc uznałem że problem został rozwiązany. Przy kasie mimo wszystko grzecznie uprzedziłem panią, że cebula jest 4-kilowa, a nie 5. W odpowiedzi mało sympatyczna pani odburknęła "że sama to sprawdzi na pasku". Okazało się, że problem nie został rozwiązany, a cebuli 4kg nadal nie da się wbić. Pytanie więc, co się stało z całą paletą? Biorąc pod uwagę sytuację sprzed 2 dni jestem w stanie stwierdzić, że nie została ona bynajmniej wycofana. Ludzie musieli kupować 4kg cebuli za 10zł, czyli nie dość że przepłacili 4zł, to jeszcze mają 1kg mniej cebuli.

Także jeśli ktoś kupuję w biedronce cebule w workach to niech lepiej uważa co mu sprzedają.

#oszukujo #biedronka #cebula
  • 1