Wpis z mikrobloga

@Myzreal: po co byś stawiał to gówno? postaw Drone CI jak koniecznie musisz self hostować CI ale najlepiej uzyć gitlab CI/actions
jenkins to technologiczny odpad w porównaniu do innych rozwiązań
@Hakamairi: nie, siedziałem na gitlab ci gdzie nikt by nawet nie pomyślał że może tego nie być i tam wszystko działa i sie ze wszystkim integruje, a praca z rozbudowana konfiguracja typu child pipelines czy trzymanie konfiguracji dla setek projektów w jednym repo to czysta przyjemność i zarządzaniem tym vs jenkinsem to niebo a ziemia
trzymanie konfiguracji dla setek projektów w jednym repo


@bruuh: przecież to jest antypattern, konfiguracja powinna być częścią projektu, wtedy możesz łatwiej wbudować to w gitflow i customizowac zachowanie per branch bez wycieku logiki.

Poza tym configuration as code to 2016ty w jenkinsie. Próbowałem gitlab runner/ci w 2018 i się poddałem. Wtedy w jenkinsie dało się zrobić o niebo więcej.

Wydaje mi się, że wasze doświadczenia to #!$%@? rozwiązania z korpo i
przecież to jest antypattern, konfiguracja powinna być częścią projektu, wtedy możesz łatwiej wbudować to w gitflow i customizowac zachowanie per branch bez wycieku logiki.


@Hakamairi: ok jak będziesz miał 10 devopsów którzy mają zarządzać 200 projektami w róznych językach na produkcji rozwijanymi przez 500 devsów to wtedy pogadamy, a tymczasem będę trzymał konfiguracje cicd we wspólnym repo z codeownersem na gitlab-ci.yml żeby mi tam nikt gówna na klaster produkcyjny nie wrzucał