Wpis z mikrobloga

OLED czy QLED polecacie? Wiem że OLED od LG np. ma zajebiastą czerń ale jak w sklepie nad C11 wisiał QLED od Samsunga to był dużo jaśniejszy i bardziej kolorowy. Nie wiem czy ktoś coś źle w sklepie poustawiał czy jak ale różnica była i też QLED był tańszy. #telewizory #lg #samsung #qled #oled
  • 8
@MrFisherman: mam LG B1 65 cali od miesiąca i powiem Ci tak - jak masz jasno w salonie i oglądasz TV w ciągu dnia, to osobiście chyba jednak wziąłbym normalnego LEDa - czy tam QLEDa czy co innego, bo jednak te ekrany odbijają światło jak lustro (no, trochę wyolbrzymiam) i bez mocnego podświetlenia, które w OLEDach jest jednak słabsze niż w LEDach, to ogląda się TV... średnio.

Drugi minus, który mi
wisiał QLED od Samsunga to był dużo jaśniejszy i bardziej kolorowy.


@MrFisherman: xD samsung being samsung. Obraz, który widziałeś w sklepie nie miał nic wspólnego z rzeczywistością. Miał sztucznie podbite kolory, które odbiegają od naturalnych, a robią tak (i sklepy i Samsung) właśnie po to, żeby wywołać takie wrażenie na kliencie -> "wow, jakie to żywe i kolorowe!". Pisałem o takich praktykach choćby tutaj: https://www.wykop.pl/wpis/65203451/samsung-zrobil-swietna-matryce-qd-oled-po-czym-ja-/

Zgadzam się z kolegami wyżej, tj.