Wpis z mikrobloga

@harry22 powodem może byc brak spoiwa? Ogólnie spawarka mnie denerwuje bo nastawy mi co rusz zmienia a prądu głównego nie mogę zmienić pokrętłem tylko z palnika...
Wiem że #!$%@? jestem bo drugi raz w życiu spawam, ale coś mi w tym wszystkim nie gra i jakieś przeczucia mam że może sprzęt niedomaga
  • Odpowiedz
@swecy_mje_plendzo: Nawet bez spoiwa to powinno wyglądać gładko, coś tu nie gra. Może źle skręcasz palnik? Nie dmucha Ci argon gdzieś bokiem? Albo za długo trzymasz jeziorko w miejscu i Ci zasysa powietrze od dołu (zaczyna wtedy "wrzeć") - albo coś jest bardzo nie tak z osłoną gazową. Spróbuj z jakąś małą soczewką 5, albo 6, daj te 8L/min, elektrodę tak krótko jak tylko jesteś w stanie coś widzieć i
  • Odpowiedz
@swecy_mje_plendzo: Same ustawienia możesz wrzucić jak masz wszystko przygotowane, może coś wyjdzie z tego. Strefa nagrzania materiału nie jest duża, więc albo lecisz naprawdę dużym prądem i jarasz materiał, w co wątpię, albo z osłona gazowa jest coś nie tak.
  • Odpowiedz
@swecy_mje_plendzo a uchwyt masz zapiety do plusa czy do minusa?( ͡ ͜ʖ ͡) spróbuj złożyć blachy w kształt litery T i na takiej pachwince ćwicz, narozna to może nie najlepszy pomysł na początek. Blachy masz czyste? Szlifniete wszystkie syfy z taśmy albo farfocle paleniu/cięciu?
  • Odpowiedz