Wpis z mikrobloga

@swecy_mje_plendzo: może być duuużo nieprawidłowości. Stawiam na początek na złe wysunięcie elektrody i zbyt duża długość łuku, ewentualnie zbyt wolno(za duża temp.), no chyba że spawasz w złym kierunku XD.
  • Odpowiedz
@Darknes17 poniżej 60A jeziorko jest tak małe że prawie go nie widać, chyba że tak ma być a ja #!$%@? jestem. Co do prędkości to mam 20% grzania a przesuwam się o odległość jeziorka w pozostałych 80% czasu

@Haddi mam wysuniętą elektrodę na ok 8-10mm a odległość staram się trzymać jak najniższą. Wiadomo że ręka ucieka ale chociaż miejscach gdzie trzymam nisko elektrodę (poniżej 5 mm) powinno to jakoś wyglądać a nie
  • Odpowiedz
@swecy_mje_plendzo: Ja niedawno spawałem kwasowke 1.5mm na wydech, to przy pulsie 30/80(peak), dysza 16 z pro cup, elektroda 2.4 o ile dobrze pamiętam, gazu 15l i wychodziło dobrze wszystko. Kwestia tylko ustawienia częstotliwości pulsu i tego jak szybko byłem w stanie lecieć z tematem. Ale ogólnie spoina ładna, kolorowa, jak ładnie równo pokonywlaem dystans to cała złota też wychodziła. Bez pulsu to na 55amp śmigam, plus minus. U Ciebie wygląda na
  • Odpowiedz
@swecy_mje_plendzo: po prostu staram się domyśleć co robisz nie tak. Patrząc na samą spoinę przegrzana/słaba osłona gazu, ale jaka jest dokładnie przyczyna, ciężko odgadnąć bez zobaczenia przebiegu spoinowania. Teoretycznie elektroda max 6mm, dobrze zaostrzona wzdłużnie, odstęp jeziorko-elektroda jeszcze mniejszy musisz trzymać(im wyżej tym bardziej elektroda nagrzewa szerszą część materiału, nie to co chcesz spoinować), amperaż 45-65A(w zależności od szybkości), gaz 10-14l(zaleznie od porcelanki, ale sądzę że masz 8l).
  • Odpowiedz
@swecy_mje_plendzo: no i masz rozwiązanie problemu, wysoki prąd to jedna sprawa ale bez dobrej osłony gazowej kolory nie wyjdą, zainwestuj w procup min 12, ew. aliexpress jeśli chcesz budżetowo i możesz poczekać (spoko są, sam używam) albo przejdź na soczewkę Jumbo + 12 porcelanka, jeśli chodzi o gaz to ja daję + - porcelanka X2 jak masz dużą typu 12/14/16 to ok 20-22l i więcej nie potrzeba
  • Odpowiedz
@swecy_mje_plendzo: Puls ma więcej ustawień. Ja generalnie jak spawam to amperaż mam ustawiony praktycznie na wszystko 150A w szczycie, w dołku 50A. Ok, w tym przypadku bym zmniejszył. Natomiast ilość ciepła reguluję stosunkiem prądu szczytowego do niskiego, oraz głębokość wtopienia. No i ustawiam na szybki puls, 200hz - więc praktycznie go nie widać.
  • Odpowiedz