Wpis z mikrobloga

Rozglądam się gdzie warto zadomowić się w #uk i chyba #manchester będzie dobrym wyborem. Obecnie mieszkam w Scarborough, a wolę miasta. W Manchesterze też wynajem tani (przynajmniej teoretycznie jak widzę), blisko lotnisko, dużo się dzieje, miasto też pewnie rozwijają.

Czy może ktoś ma inne propozycje?

#anglia
  • 12
@tler: dla mnie w uk priorytetem jest mieszkać tam, gdzie jest najlepsza pogoda i blisko do centrów komunikacyjncych. Dlatego osiedliłem się na południu nad morzem i jest w pytę. Więcej słońca, niż gdzie indziej, blisko do londynu i do lotnisk. Podoba mi się tu (west/east sussex). W dodatku blisko jest Brighton, czyli bardzo fajne miasto, gdzie dużo się dzieje.
@tler: zakładam, że pisząc Manchester masz na myśli Greater Manchester. Mieszkam w Salford, to zdecydowanie jedno z najszybciej rozwijających się miast, ale tak jak w zasadzie wszędzie w UK - ładna dzielnica, a za rogiem strach wyjść na dwór.

Jeśli chodzi o pogodę, to czasem jest 'hotozontal rain', ale jakoś nie wydaje mi się specjalnie, żeby pogoda aż tak się różniła. Truskawki w ogrodzie mi rosną, magnolia nie zamarzła, więc jest
@hayawari: tak wyszło podczas przyłączania wsi i miasteczek do Salford. Stąd też dość specyficzny wygląd miasta. Do Salford należy tylko niewielka część centrum (jeśli mówimy o tym, co jest w Ring Road). Większość centrum jednak jest w Manchesterze. W linku poniżej możesz sobie zobaczyć granice miast wchodzących w skład Greater Manchester (jak nie możesz otworzyć linku, to wpisz w Googlach Greater Manchester interactive map).

https://mappinggm.org.uk/gmodin/?lyrs=gm_boundaries#os_maps_light/10/53.5342/-2.2142
@lowca_ruskich_trolli: "na Salford" heh. Tak, normalnie bez problemu, nawet po 16 ;) Są dzielnice, gdzie pewnie bym się stresowała iść po zmroku, ale to i tak pewnie kwestia przyzwyczajenia. Jakbym musiała chodzić do pracy, to bym chodziła, ot co ;)