Wpis z mikrobloga

#norwegia cześć Norweskie mirki. Czy możecie powiedzieć jak wyglada sytuacja w Norwegii? Czy polecacie przeprowadzić się do tego kraju? Jestem programista i chciałbym przeprowadzić się z żona i dwójka dzieci. Czy warto rozważać ten kraj?
  • 8
@MakrelGieldowy: O, widzę kolega po kodzie. Jeśli szukasz pracy, to ja chętnie przekażę Twoje CV szefowi. ( ͡° ͜ʖ ͡°) W jakiej technologii pracujesz? ( ͡º ͜ʖ͡º)

Sam kraj? Jestem mega zadowolony. W sumie jedyny minus to potrzeba nauki języka, a łatwo nie jesst. ʕʔ Ale jakoś idzie. W skrócie powiedziałbym, że Polska to był kraj do martwienia
@Zashi a że tak spytam: przeglądasz nawet nienerwowo telewizję i wiesz co się dzieje w norweskiej polityce? Pewnie nie bo nie znasz języka i w ogóle Cię to nie obchodzi co norweski rząd odwalił, w końcu on nic nie może odwalić bo to inny, lepszy świat()
@paw39: Czytam w miarę regularnie, np. nrk.no, rozmawiam z kolegami na temat sytuacji w kraju, a i wiadomości czasami obejrzę. Nie rozumiem wszystkiego, ale wystarczająco. Jestem w trakcie kursu B2. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Odwalać, to może i rząd czasami odwala (np. poprzednia pani premier lamiaca własne zasady antycovidowe), ale do PiS-u to są malutkie problemy.
@Zashi hehe wiem absolutnie nie próbuje tutaj bronić polskich polityków bo odwalają jak mało kto, jednak nie lubię też wynosić Norwegii ponad wszystko bo myślę że my jako imigranci mało wiemy i mało się tym interesujemy, ludzie szukają spokoju i ucieczki od tego co było w Polsce więc ja sam nie wypowiadam się na tematy związane z zarządzaniem krajem(w Norwegii). @MakrelGieldowy Ogólnie to warto spróbować i samemu się przekonać, mi w Polsce
@MakrelGieldowy: Sytuacja wygląda ok. Czy polecam, tak i nie. Kraj dosyć specyficzny i nie każdemu "leży". Jeśli jesteś programistą to zarobki będziesz miał godziwe. Mnie osobiście podoba się i znalazłem tu coś czego w Polsce nie mogłem znaleźć. Mimo tego dość często myślę o powrocie ¯\_(ツ)_/¯