Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 36
Właśnie czytam około 500 stronnicowy raport o zachowaniu Stolicy apostolskiej podczas wojny w Jugosławii. Śmiało mogę powiedzieć że zachowanie papieża Franciszka i Jana Pawła 2 to zupełnie coś innego. JP2 nie był człowiekiem kryształowym natomiast jeżeli chodzi o wojnę w Jugosławii postąpił tak jak należy. Pusty śmiech mnie ogarnia jak Szymon z #wojnaidei mowi że : "KoŚcióŁ zaWszE taK PasYWnIe ReaGowaŁ Na woJnę".

Jan Paweł 2 nie bał się odróżnić sprawcy od ofiary. Za apelami o pokój szły również czyny, wysyłanie emisariuszy do krajów ogarniętych wojną informujących go o przebiegu wojny, Apele do państwa "miłujących pokój" o powstrzymanie terroru w Jugosławii papież "mówił że nie mogą się uchylić od spoczywającej na nich odpowiedzialności". Organizował również pomoc dla Serbów, Chorwatów, i Bośniaków nie zależnie od Religi, stały kontakt z biskupami jugosłowiańskimi i rozmowy o potrzebach jugosłowiańskimch archidiecezji w czasie wojny, próby rozmów z wiernymi kościołów muzułmańskich i prawosławnych, listy do sekretarzy onz, patriarchy Moskiewskiego oraz wystąpienia w radzie Europy z apelami o pomoc w niesieniu pokoju na terenie Jugosławii.

Serbowie zdenerwowani jego działaniami zrobili jedną z pierwszych cenzopap
(https://youtu.be/_x6o47jLghc)

W 1994 pojechał nawet na pielgrzymkę do Chorwacji chciał odwiedzić również Bośnię i Serbię natomiast władze nie wyraziły zgody na zapewnienie ochrony a w miastach nasiliły się walki.

Dzisiejszym papież boi się nawet głośniej krzyknąć żeby przypadkiem moskwa na jego się krzywo nie spojrzała. Po 2 miesiącach walk dalej nie umie wskazać kto zaatakował Ukrainę.
Mówi o biednych Rosjanach xDDD

#ukraina #papiez #franciszek #jp2
Pobierz annamaria2137 - Właśnie czytam około 500 stronnicowy raport o zachowaniu Stolicy apos...
źródło: comment_1650966985zqKr1CInsZYA3sCj4OVk0v.jpg
  • 3
@annamaria2137 Z tego co rozumiem to Papież Franciszek próbuje postępować zgodnie z Ewangelią. W skrócie mówiąc: potępiamy grzech, a nie grzesznika. Dlatego w swoich kazaniach nie wymienia nazwiska Putina. Jeśli chodzi o ten raport, który czytasz, masz może jakiś cytat w którym Papież JP2 potępia któregoś przywódcę z nazwiska? Sam jestem ciekaw.