Wpis z mikrobloga

Mireczki pomocy, potrzebuję scyzoryka/noża trochę większy niż standardowy victorinox.
Znalazłem Ranger Grip 79
Może macie alternatywę, najlepiej tańszą ( ͡° ͜ʖ ͡°) (aliexpres wchodzi do gry). Ten byłby idealny, bo musi być:
gładka, otwierana jedną ręką głownia
korkociąg
otwieracz do butelek
opcjonalnie:
piła
klips/karabinek
#scyzorykicontent #noze #edc
  • 10
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@vealen0: bierz ten, różnica w jakości między Victorinoxami i "inspiracjami" jest ogromna, warto dopłacić
  • Odpowiedz
@jast: Wiem, sam mialem kilka hunstmanow w rodzinie i ich jakość to poezja, plus jednego mam do tej pory jako główne narzędzie noszone na co dzień. Jednak szukam też jakiejś alternatywy. Znalazłem też Gerber Corkbar. Tylko on jest za mały, a też by pasował.

W ogóle super rozwiązanie karabińczyk/otwieracz/nóż jest w Leatherman skeletool CX Jednak nie potrzebuję, kolejnego leathermana bo mam i jeden w zupełności wystarczy
  • Odpowiedz
@vealen0: Trochę takich wynalazków sprawdzałem i żaden startu nie miał nawet. Te co były porównywalne to jakieś eksperymenty bardzo trudno dostępne i droższe
  • Odpowiedz
@vealen0 potrzebujesz zabawkę czy nóż? Każda z wymienionych funkcji opedzlujesz dobrze dobranym folderem, najlepiej o waskiej klindze typu benchmade albo cienkie spyderco, względnie jakiś civivi. Skup się na jednym narzędziu i naucz stosować je jak 7 wymienionych...oszczędzasz pieniądze skupiając się na jakości a i miejsce w kieszeni czy poręczność wieksza
  • Odpowiedz
@Afropolon: Nie potrzebuję ani noża ani zabawki, potrzebuję tego co napisałem. Przekleję Ci jeszcze raz:

Mireczki pomocy, potrzebuję scyzoryka/noża trochę większy niż standardowy victorinox.

Nie wiem za bardzo skąd ta arogancja u Ciebie w pierwszym zdaniu. Toteż odpowiem też tak arogancko: Nie wiem po co Ci dobry folder, potrzebujesz noża czy czego? Każdy z tych zadań opędzlujesz tym co masz pod ręką, butelkę kapslowaną otworzysz dowolną poręczą. Butelka od wina? Wystarczy
  • Odpowiedz