Wpis z mikrobloga

@piotre-gie: Ja widzę inny problem. To że wibor trąci prąciem to jedno i fajnie to ogarnąć ale z drugiej strony czy to nie konfliktuje z powiększaniem stóp celem zmniejszenia inflacji ?
@apoo: wg mnie nie powinno się regulować podaży pieniądza oprocentowaniem kredytów, bo to zabija konsumpcję i inwestycje. Są od tego inne narzędzia jak np. stopa rezerw obowiązkowych, lub oprocentowanie depozytów. Problem polega na tym, że pierwszy sposób uderza w obywateli, a drugi w banki. Ewidentnie widać, której bramki grają nasi politycy.
@apoo: to nie jest tak, że zlikwidują wibor i w to miejsce będzie nic i kredycik tani jak ja #!$%@?. z tego co widzę wibor ma być zastąpiony nowym wskaźnikiem typu wibor ON, który jest dużo bliżej stop procentowych rpp (zamiast 1.5 do przodu jak wibor 6m na przykład), ale w to miejsce będzie aktualizowany kredyt co miesiąc, zamiast raz na 3/6 miesięcy. policzyłem sobie w excelu i gdybym miał za
@piotre-gie: jak dla mnie państwo gra na jak największą inflację i kryzys. co z tego, że odjęli VAT z paliw, jak w to miejsce zwiększyli sobie marżę? przedsiębiorcy i tak płacą cenę bez VAT, a to ich koszty nakręcają inflację. PiS wykonuje populistyczne ruchy, które w praktyce powodują więcej problemów. czy mają w tym jakiś większy plan, czy zwyczajnie są w #!$%@? głupi - nie wiem
@piotre-gie: podniosą marże i koszty udzielania kredytów, będą wymagali, że do kredytu musisz założyć konto z opłatą 50zł miesięcznie. Zlikwidują darmowe przelewy czy kartę do bankomatu. To tylko moje pomysły na szybko.
ta, już to widzę XD


@piotre-gie: Pewnie będą bardziej kreatywni w ukryciu tych kosztów, ale aż tak pewny jak ty, bym nie był. Przeszłość uczy że zawsze koszty tych pomysłów ponosił klient
@powodzenia: realne zwiększenie opodatkowania i to kosztem samorządów; podbicie inflacji, żeby redukować dług i "waloryzować" wartość dotychczasowego socjalu; zubożenie polaków, aby nie byli przypadkiem konkurencyjni dla firm zachodnich. taki mi przychodzi do głowy cel ich działań.
Nasi rządzący nie są głupi, ale z premedytacją (prawdopodobnie za łapówki w euro) działają na szkodę obywateli państwa polskiego