Wpis z mikrobloga

Po raz kolejny pinki i mózg bohatersko pokonują trudności, które sami stworzyli.
Muszę powiedzieć, że ogólnie dziwi mnie narracja wykopków i ogólnie komentatorów kiedy słyszę o jakimś śmiesznym mix policy, zadaniach NBP, obronie monety z orzełkiem, zadaniach rządu. Dla mnie to wszystko nie ma znaczenia. Pinki i mózg trzymają obecnie ster władzy tylko dlatego, że pieniędzmi pewnej gr społecznej przekupili inne grupy społeczne. Oczywiście przy tym nie można im odmówić doskonałej retoryki, z którą trafili do starych bab, na wsie i do wszystkich tych, którzy w swojej głowie osiągnęli wszystko, a że tak nie było - to wina Balcerowicza Tuska, klasy średniej, bogaczy....
Wracając do tematu główne cele przedstawicieli współczesnej sanacji moralnej(chociaż ja nie lubię tego terminu. Grupy rządzących dla mnie bardziej przypominają prymitywne struktury mafijne) to:
1. Dużo pieniążków w bankach
2. Pieniążki dla banków nie dla oszczędzających
3. Wysoka Inflacja - rollowanie długu nawet kosztem wpływów z VATU
4. Słaby żeton z orzełkiem
5. Inflacja < 15% i 5 orzełków za 1 eur
6. Pieniądze na gołąbki jaszczompa chłopaków Macierewicza, wójtów Picina
7. Utrzymanie się przy władzy
Ja uważam, że wszystkie te pomysły są realizowane. Z moich dogłębnych analiz Pan mózg(chociaż Pinki ma inne zdanie - tak mi się wydaje) nie lubi ludzi co mają pieniądz. Bo jak ktoś ma pieniądze to jest polskim przedsiębiorcą. A Mózg ma fatalną opinię o polskich przedsiębiorcach. Pewnie gdyby potrafił korzystać z internetu sam założył by tag januszbiznesu.
Co do cen nieruchomości to nie wiem czy spadną ale, chociaż przed "ale" nie powinno być przecinka. Na pewno spadnie popyt. A w zasadzie już spadł Zadziała to oczyszczająco - uzdrawiająco na cały rynek: projektantów, wykończeniowców, pośredników. Fliperzy to już przeszłość. Jakość usług pójdzie do góry a koszty w dół. W ekonomii tak jest, że jak coś rośnie to spada...
Gdyby prezydentem został Trzaskowski to były by ostre starcia bo tam jest silny lobbing deweloperów, a tak ci sobie muszą jakoś z kryzysem sami poradzić co im się pewnie nie podoba.
My tu gadu gadu, a Pinki i Mózg dobili do 60% długu i zaczyna się upychanie po kontach. Ja ogólnie we współczesnej ekonomii wcale nie uważam, że to jakoś fatalnie. Problem w tym, że to są kolejne łapówki a nie elektrownie atomowe.
No koniec mojego wysrywu chciałem tylko napisać, że żal mi osób i naprawdę mi się przykro robi kiedy myślę o wszystkich tych młodych czy średni młodych z dużych miast z pracą w korpo co muszą #!$%@?ć w korpo i brać ten absurdalnie liczony kredyt na jakąś klitkę w mało atrakcyjnych miastach w środkowo-wschodniej europie. Uważam, że to nie jest tyle warte i że są oni traktowani przez obecny układ mafijny jako obywatele trzeciej kategorii. Ogólnie naprawdę słabe to jest. Trzymajcie się tam. Sercem jestem za spdakowiczami.
#nieruchomosci
  • 5
@wielki_hrabia_spekulacji: Ekonomia to jedno, ale pis robi jeszcze jedną krzywdę, być może wiekszą. Powrócił do wręcz komunistycznych narracji, odkurzył stare sentymenty. Rządzą już na tyle długo, że kolejne pokolenia sa przekonane, że wszystko należy im się za darmo a pieniądze biora się z drukarek. Najgorszy jest oczywiście prywaciarz wyzyskiwacz. Zawrócili znowu ten kraj mentalnie do komuny, i podzielili Polaków napuszczając ich na siebie. Parszywe #!$%@?.
@Riexxel: Zgadzam się z tym, że warto dbać o to by w wszyscy obywatele mogli godnie pracować i nie kłócę się z tym. Szczególnie ci którzy jadą na minimalnych wypłatach by czuli się w pracy bezpiecznie i by mogli wykonywać ją bezpiecznie. Chodzi mi o to, że na użytek propagandy napuszczają ludzi to na nauczycieli, to na klasę średnią a to na lekarzy i personel medyczny. Obecnie największym wrogiem wielkiej i
@maz00rskie_mleko: chyba w waszym lewackim rozumowaniu świata, największym wrogiem jesteście wy i LGBT. XD

Jesteście tylko narzędziem, żeby skłócać jednych z drugimi i akurat świetnie się w tej roli odnajdujesz.

Wrogiem jest każdy. Zwykły szary człowiek, który z każdym dniem jest tłamszony i ograniczany na coraz to nowe sposoby przez "kapitana Państwo".