Wpis z mikrobloga

Mirki help. Szlifuje parkiet dębowy w mieszkaniu i naturalny kolor ma taki pomaranczowy odcień po pomalowaniu, wnioskując po wcześniejszym lakierze bezbarwnym, ktory na nim byl. Jak uzyskac efekt zimniejszego odcieniu? Szukam lakierów koloryzujących ale nic nie moge znalezc. Do dębu wiem, ze musi byc na bazie czegos tam ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#cyklinowanie #remontujzwykopem #stepujacybudowlaniec
Papuczino - Mirki help. Szlifuje parkiet dębowy w mieszkaniu i naturalny kolor ma tak...

źródło: comment_1650907876rmUYLTtrL6aWQrkuIUUVb3.jpg

Pobierz
  • 10
@Papuczino: orzech bejca wodna to ci postarzy a potem szpachla capon + wiórki z bejcą, a potem znowu bejca wodna to się zrobi efekt starego drewna ale za to zimnego, potem lakier i tak ci pójdzie to wszystko w pomarańcz ale będzie lepiej niż bez zimnej szarej bejcy, ew. potem można sciemniać ogólnie lakierobejcą ale to tak jak z farbą przezroczystą. Nie jestem ekspertem mam nikłe własne doświadczenia i walka ze
@kolotego: nie ma prostszego rozwiazania? Nie mam czasu az tak sie z tym #!$%@? ( ͡° ͜ʖ ͡°) bejca i olej maja sporo wad jesli chodzi o utrzymaniu parkietu w dobrym stanie podobno. Nie ma lakieru koloryzującego czy cos?
@Papuczino: nie bejca i olej, bejca i lakier potem. Drewno olejowane na podłogę to kompletna porażka, paznokciem zahaczysz i ślad na zawsze, lakier koloryzujący to lakiero bejca, ale średnio to wnika w słoje i uwydatnia drewno, raczej zakrywa półprzezroczystą farbą tak sciemnia to co jest, ale pomarancz zostaje
@kolotego: Ale te wiórki to chodzi o to co zostalo ze szlifowania? Da sie bez tego? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie mam czasu bawic sie w szpachlowanie. Fugę tylko chcialem kupic gotowa do szczelin niektorych
@Papuczino: na dębowym nie robiłem przyznaje więc nie wiem, ryzyko pewne, kwestia jak kto lubi,

ale powiem jak ja bym zrobił z taką podłogą bez pier@#$lenia się - zeszlifować maszynami na gładko, z ostatniego szlifu pyłek zabarwić lakierobejcą bejcą olejną białą (https://ladnydom.pl/bielenie-podlogi-stara-podloga-malowana-na-bialo) a potem resztę podłogi i cześć... albo lepiej... jak chcesz tanio ale dobrze to teraz porządny lakier mega drogi, walić to, kupić panele za 20zl z m2 podkład