Wpis z mikrobloga

Witam #warszawa - pytałem jakiś czas temu u was o tanie bary, gdzie można napić się z lokalsami piwa i wódki bez tego nadęcia craftowego, bez unikania turystycznych pułapek - https://www.wykop.pl/wpis/65155909/gdzie-w-warszawa-szukac-pubow-dla-lokalsow-gdzie-k/

No więc dostałem parę lokalizacji od was, więc nie pozostaje mi, koledze spod tagu #wroclaw odwiedzić stolicę z waszymi barami dla ochlejusów.

Na początek polecono mi Bar na Luzie, ale jest całkowicie zamknięty. Niestety.

No to ruszyłem do miejsca najbliżej mojego hotelu 1* - do „Karczmy”.

Lokal wygląda podobjie #!$%@? jak plac Zawiszy - bida z nędzą, buda wśród blokowisk, w sumie jak cała Warszawa, ale tego szukam, więc wpadam i zamawiam:

40 ml wodka i piwo 0,33 brackie - elegancka cena 10 zl za zestaw. W środku 3 stoły na krzyż i kulturalna ekipa panów 50+.

Wrażenie bardzo pozytywne, bo ekipa kulturalna, ceny niskie, widać, ze wpadaja miejscowi, nie ma korby na zagadywanie, wiec sobie gadaja przy stolach, pija wodke czy browary i jest elegancko. Polecam na początek warszawskiej przygody dla tych, co chca sie napic, a w dupie mają Zbawix

W nastepnych postach opisze nowe miejscowy.

#gastrowarszawa #pijzwykopem
J.....s - Witam #warszawa - pytałem jakiś czas temu u was o tanie bary, gdzie można n...

źródło: comment_1650904528y0v4WfbcE61oN23Rcugl0t.jpg

Pobierz
  • 15
@RussianBoi2: Tak jak pisalem, ten lokal to tylko początek. Bo wszyscy sie zachwycali Lotosem. No to #!$%@?, ze Lotos jest na zadupiu a ja szlachcic z Wroclawia przywyklem chodzic do knajp w centrum, pojechalem sobie w Warszawie do Lotosa gdzies tam w #!$%@? na poludnie na blokowiska.

Ale tu znok bo najpierw o dziwo trafilem do Lotosu Baru. Spodziewalem sie taniego baru, jak w kazdym miescie, ale tutaj od wejscia zauwazylem
@Jud-Suss: obyczaj bar Norka na Nowogrodzkiej. Nie wiem jak teraz, ale chodziłem tam czasami z kumplem za czasów studenckich, butelkowany ciechan był taniej niż w markecie.

Pamiętam, że był ciekawy klimacik. W tle leciała TVP Kultura. Do stolika obok usiadła jakaś starsza para i zamówili po szklance wódki.
@Jud-Suss: pizzeria U Dziadka zdecydowanie warta odwiedzenia, tylko jakoś wieczorem, po 20. Zresztą pozostałe pawilony obok też są ciekawe.
Bar na bazarze na Wolumenie.
Dużo miejsc których szukasz wykosiła kombinacja nacisku na budowę wysokich bloków i pandemii niestety.