Wpis z mikrobloga

Witam. Zna ktoś może dosyć dobre pozycje w którym został opisany algorytm komiwojażera? Chciałbym go dobrze opisać, ponieważ jest to temat mojej pracy magisterskiej (tak, wiem prokrastynacja). Od razu mówię, że nic nie zamierzam kopiować(antyplagiat już tak jednego studenta uwalił dokładnie na ten sam temat i za praktycznie pisanie kropka w kropkę), po prostu chcę zobaczyć teorię opisaną z różnych stron przez mądrzejszych od siebie. Problem jest w zasadzie prosty, ale praca nie może mieć jednej strony A4 przecież, trzeba podeprzeć się czymś. Wiem, że jest to związane z teorią grafów i cyklem hamiltona. Pozdrawiam.
#komiwojazer #algorytmy #ksiazki #pracamagisterska #pracadyplomowa #studbaza
  • 3
@uzyszkodnik_wykopu: no właśnie nie wiem za bardzo o czym dokładnie chcesz pisać bo temat jest bardzo szeroki. Masz wiele odmian problemu tsp np symetryczny i asymetryczny tsp, metryczny tsp, uogólniony tsp, decyzyjny tsp. Można rozpatrywać algorytmy dokładne i przybliżone, można rozpatrywać algorytmy parametryzowane innymi wielkościami niż wielkość wejścia. Dla każdej z tych możliwości powstało dużo różnych sformułowań i podejść, można używać np rozwiązań brute force, programowania dynamicznego, programowania liniowego, branch and