Wpis z mikrobloga

Hej Mirki, jakiś czas temu wysłałem zgłoszenie na stopagresjidrogowej i właśnie otrzymałem odpowiedź:

przeprowadzone czynności wyjaśniające (...) nie dostarczyły podstaw do skierowania wniosku o ukaranie do Sądu Rejonowego. Nadmieniam, że kierujący pojazdem za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym.


Trochę nie rozumiem tej odpowiedzi, bo nigdy nie wnioskowałem konkretnie o ukaranie przez sąd, a po prostu zgłaszałem wykroczenie. Natomiast z treści brzmi to trochę, jakby główną odpowiedzią było, że się "nie udało", ale tak na marginesie, to wlepiliśmy mandat. Ktoś rozumie, skąd taka forma i czy mam to rozumieć po prostu jako szczęśliwe zakończenie, czy jednak nie do końca?

#agresjadrogowa #stopagresjidrogowej #prawo #prawojazdy
  • 3
@Brut_all: ogółem to troszeczkę dziwnie, bo zazwyczaj jak ktoś dodaje takie pismo to jest coś w stylu "kierowca został ukarany mandatem".
Ogólnie to policja przy chyba każdym wykroczeniu może zrezygnować z mandatu i od razu skierować sprawę do sądu - jak kierowca mega odwali lub nie poczuwa się totalnie do skruchy itp. No i ja to co dostałeś interpretowałbym jako "nie uznaliśmy, że nadaje się to na zgłoszenie do sądu, więc
@pawelpablito: @darek-jg:
Dzięki za odpowiedź. Zastanawiałem się właśnie, czy mogło być tak, że policja początkowo zadecydowała, aby skierować wniosek o odebranie uprawnień i rozpoczęła formalny proces ku temu, ale w procesie wyszło, że jednak nie widzą podstaw, więc stąd taka odpowiedź. W każdym razie mnie w pełni satysfakcjonuje mandat, choć szkoda, że nie dostaję info, za które dokładnie wykroczenia, na ile punktów oraz kasy.