Wpis z mikrobloga

#reklamacja #gwarancja #rekojmia #allegro #pcmasterrace #januszebiznesu
Kupiłem na allegro jakieś 2 miesiące temu używany zasilacz. Z gwarancją 30 dni i rękojmią na rok. Od początku było coś z nim nie tak ale ostatecznie usterkę potwierdziłem w zeszłym tygodniu montując mocniejszą kartę graficzną - komp resetuje się w momencie mocniejszego obciążenia, czasem nawet podczas zwykłego przeglądania internetu. Napisałem do sprzedawcy i opisałem sytuację i złożyłem reklamacje z tytułu rękojmi. Powiedział żeby wysłać, sprawdzi. Tak też zrobiłem, a dziś dostałem odpowiedź w której sprzedawca stwierdza:
- rozbieranie zasilacza
- naruszenie plomb gwarancyjnych

Co absolutnie po mojej stronie nie miało miejsca. Jedyne co przy tym zasilaczu robiłem to montaż/demontaż do/z PC i sprawdzenie napięć multimetrem na wtyczkach molex podczas szukania przyczyny. Niestety nie zrobiłem żadnych zdjęć tych plomb gwarancyjnych ani samego zasilacza.

Jak podejść do sprawy z nieuczciwym i kłamiącym sprzedawcą (firma)?
  • 7
  • Odpowiedz
@Banderoza: Ach stare dobre czasy ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale niestety nie z czarnej listy, chyba że coś mnie ominęło przez kilka ostatnich lat. Zasilacz Corsair VS450.

@Leel00: Tak też zrobiłem, reklamacje wysłałem z tytułu rękojmi, nie gwarancji. Foty z aukcji, jak i samą aukcję mam zapisaną. Na jednym ze zdjęć widać plombę i jakieś naklejki. Regulaminu żadnego na aukcji ani w zakładkach od sprzedającego nie
  • Odpowiedz
@Vel0city: dyskusję otwórz na Allegro z informacją, że to sprzedawca ma obowiązek przedstawić dowody, że doszło do otwarcia zasilacza i zerwania plomb oraz "hipotetyczne" otwieranie zasilacza w jakikolwiek sposób mogło wywołać wskazany problem

i zgłoś się do pok
i odezwij do rzecznika
  • Odpowiedz