Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Hej, zastanawiam się nad wyrwaniem ósemki(jeszcze zasięgnę konsultację) no i nie wiem, gdzie by to ewentualnie zrobić, preferencyjnie na NFZ. Myślałem nad Uniwersyteckim centrum stomatologicznym w poznaniu, ale moze zrobią mi to tez w jakimś innym miejscu? Niektórzy mówią, że na NFZ "gorzej" no i nie jestem pewien, byłoby super gdyby ktoś coś polecił, bo nigdy jeszcze nie miałem tego wykonywanego i nie wiem czego się spodziewać. Miasto Poznań.

#stomatologia #poznan #zeby #chirurgia #zdrowie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6266589868fab7a00928d648
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Przekaż darowiznę
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AnonimoweMirkoWyznania: miałem trochę ekstrakcji przez kwestie ortodontyczne, w tym ósemki i taka moja rada - idź zawsze do dentysty chłopa, najlepiej dużego ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wyrwie ci ząb jednym ruchem, cała wizyta potrwa pół godziny, a rana zagoi się w trzy dni bez szycia. Pójdziesz do babki, albo jakiegoś wymoczka to będziesz siedział na tym fotelu tyle, że zdąży ci znieczulenie zejść, a ona będzie
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: tak jak wyżej Miras pisze, to prawda. Raz miałam usuwaną u chirurga szczękowego, ale kobiety i po prostu dwa tygodnie z życia wyjęte, była tragedia. Dopiero po kilku latach zmusiła mnie sytuacja, aby iść usunąć kolejną i usunęłam u chłopa, 3 dni i po bólu (btw w Jord-dent).
  • Odpowiedz
Ziemniaki: Wszystko zależy od tego jakie masz te ósemki. Imo najlepiej usuwać u chirurga szczękowego, natomiast, z moich doświadczeń wynika to tak:
- jeśli ząb wyrósł całkowicie i jest górny, essa. Nie spuchniesz, zero bólu, zabieg trwa 5 minut w porywach do 10. Po 3 dniach możesz iść biegać i normalnie jeść.
- jeśli ząb jest zatrzymany i jest górny, no to powiem tak: zabieg będzie dłuższy, boleć oczywiście nie będzie, natomiast 3 dni możesz być lekko spuchnięty i mieć problem pełnym otwarciem szczęki, nic strasznego, 2 dni jesz jajecznice i ziemniaki, po 3-4 jest już luźniej.
- jeśli ząb wyrósł całkowicie i jest na dole, to niestety nie odpowiem bo nie miałem takiego przypadku. Natomiast każdy ząb który wyrósł jest generalnie łatwiejszy do usunięcia, możliwe pewnie lekkie spuchnięcie i tak jak wyżej, jedzenie 2 dni jajecznicy i ziemniaków, ale no nie gwarantuje, bo tak nie miałem. O tym dlaczego dół jest gorszy, poniżej:
- najgorszy przypadek to zatrzymany kompletnie ząb na dole, im bardziej p----------y, tzn ułożony np poziomo, tym gorzej. Miałem tak z dwoma dolnymi, 2 dni c---a mozna jesc, gęba spuchnięta, słaba się nawet mówi. 3-4 dzień to dopiero powrót to w miare normalnego samopoczucia ale dalej jesz ziemniaki i jajecznice. Tutaj dopiero po tygodniu wlasciwie mogłem już na luzie funkcjonować, ale i tak uważałem i jadłem kebaby drugą stroną.
  • Odpowiedz